💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

چطور یک ویدیو از آپارات در سایت قرار دهم؟

محتواهای ویدیویی طرفدار زیادی در بین کاربران اینترنت دارند و خیلی از افراد مدت زمان زیادی را صرف دیدن ویدیو در اینترنتی می‌کنند. شما هم اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری از سایت شما خرید کنند؛ بهتر است محتواهای ویدیویی متنوعی داخل سایت قرار دهید. پرتال این امکان را دارد که به راحتی بتوانید در هر کجای سایت‌تان ویدیو قرار دهید. شما می‌توانید در صفحه اصلی سایت، مطالب وبلاگ، صفحه محصولات و صفحات دیگری که ایجاد کردید ویدیو قرار دهید. هیچ محدودیتی هم برای تعداد ویدیوهای یک صفحه وجود ندارد، یعنی می‌توانید در یک صفحه چندین ویدیو مختلف قرار دهید.

به طور کلی برای قرار دادن ویدیو در سایت‌تان 2 راه کلی پیش روی شما قرار دارد. یا باید ویدیو را در هاستی که پرتال در اختیار شما گذاشته آپلود کنید، یا این که ویدیو را ابتدا در سرویس اشتراک ویدیو آپارات آپلود کنید و بعد آن را داخل سایت‌تان قرار دهید. همین ابتدا بگویم که این دو روش هیچ تفاوتی با هم ندارند و از هرکدام که استفاده کنید ویدیو شما به خوبی در سایت‌تان نمایش داده می‌شود. در ویدیو زیر به شما یاد دادیم که چطور ویدیو خودتان را در آپارات آپلود کرده و بعد آن را داخل سایت‌تان نمایش دهید.

ویدیویی که در بالا می‌بینید داخل هاست پرتال آپلود شده است و شما هم می‌توانید از این روش ویدیوهای خودتان را داخل سایت قرار دهید. اما پیشنهاد ما این است که از سرویس آپارات برای نمایش ویدیو استفاده کنید. چرا؟ همانطور که می‌بینید ویدیویی که ما داخل هاست آپلود کردیم فقط با یک کیفیت که بالاترین کیفیت ویدیو است نمایش داده می‌شود. اما وقتی ویدیو را در آپارات قرار دهید، این سرویس ویدیو را با کیفیت‌های مختلفی پخش می‌کند. در این صورت اگر کاربر شما سرعت اینترنت پایینی داشته باشد، ویدیو با کیفیت پایین‌تر به او نمایش داده می‌شود.

وقتی ویدیو را در هاست خودتان آپلود می‌کنید فضایی از هاست شما اشغال می‌شود، اما با آپلود ویدیو در سایت آپارات دیگر هیچ فضایی از هاست‌تان مصرف نمی‌شود. در نتیجه اگر تعداد ویدیوهای سایت‌تان زیاد است، حتما از آپارات استفاده کنید که حجم هاست شما پر نشود. در نهایت این که وقتی ویدیو خودتان را داخل آپارات آپلود می‌کنید کاربران این سرویس هم ویدیوهای شما را می‌بینند و از این طریق به سایت‌تان می‌آیند و از شما خرید می‌کنند.

نحوه قرار دادن ویدیو از آپارات در سایت

برای قرار دادن ویدیو از طریق آپارات، اول از همه وارد پنل مدیریت سایت‌تان شوید و به قسمت ویرایش صفحه‌ای که می‌خواهید ویدیو در آن نمایش داده شود بروید. به عنوان مثال ما الان می‌خواهیم ویدیویی را داخل صفحه یکی از محصولات قرار دهیم. برای صفحات دیگر سایت هم روش کار به همین صورت است و هیچ تفاوتی ندارد. ابتدا از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینه «فروشگاه» کلیک کرده و بعد گزینه «محصولات» را بزنید. به این ترتیب لیستی از محصولات سایت‌تان به شما نمایش داده می‌شود. اگر محصول موردنظرتان را از قبل وارد کردید، از لیست ممحصولات آن را پیدا کرده و روی اسم آن کلیک کنید. اگر هم محصول را هنوز را ایجاد نکرده‌اید، دکمه سبز رنگ محصول جدید در بالا سمت چپ صفحه را بزنید و آن محصول را داخل سایت تعریف کنید.

در بخش توضیحات محصول روی دکمه سبز رنگ «ایجاد محتوا» کلیک کنید تا یک قسمت جدید برای قرار دادن ویدیو ایجاد شود.

در پنجره جدیدی که برای شما باز می‌شود، ابتدا عنوان محتوا را داخل کادر مربوطه بنویسید و بعد از آن دکمه «ایجاد» را بزنید تا این بخش ایجاد شود.

حالا به سایت آپارات بروید و ویدیو خودتان را داخل آپارات آپلود کنید. در صفحه پخش ویدیو در آپارات روی گزینه «اشتراک گذاری» مثل عکس زیر کلیک کنید.

در ادامه یک پنجره برای شما باز می‌شود که از داخلی آن گزینه Embed را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه بخشی مانند عکس زیر نمایش داده می‌شود. از قسمت بالای پنجره تیک گزینه «کد آی فریم» را بزنید. بعد از آن تنظیمات را اگر لازم داشتید از پایین پنجره تغییر دهید. در این بخش می‌توانید زمان شروع ویدیو را تعیین کرده یا آیکون‌های پلیر و تیتر ویدیو را فعال کنید. در نهایت روی دکمه کپی کلیک کرده یا کد نمایش داده شده را کپی کنید.

دوباره به سایت و قسمتی که در مراحل قبلی ایجاد کرده بودید، برگردید. حالا از نوار بالای بخش توضیحات، روی آیکون مشاهده کد که در عکس مشخص شده است کلیک کنید.

در ادامه کدی که از آپارات کپی کرده بودید را داخل این قسمت قرار دهید و دوباره دکمه «مشاهده کد» را بزنید تا دوباره به حالت اول برگردد.

حالا می‌توانید ویدیویی که داخل آپارات آپلود کرده بودید را در این قسمت ببینید. شما می‌توانید با گرفتن موس روی لبه ویدیو آن را کوچک و بزرگ کنید یا با استفاده از گزینه‌هایی که در کادر زیر ویدیو ظاهر می‌شود، آن را سمت چپ یا راست صفحه قرار دهید.

این امکان وجود دارد که قبل یا بعد از ویدیو متن و حتی عکس قرار دهید. در نهایت وقتی که ویدیو خودتان را قرار دادید، روی دکمه «ذخیره تغییرات» در پایین صفحه کلیک کنید تا ویدیو و سایر تنظیماتی که انجام دادید در سایت نمایش داده شود.

حالا به صفحه‌ای که ویدیو را داخل آن قرار دادید بروید و می‌بینید که ویدیو به خوبی در آن صفحه از سایت نمایش داده می‌شود.

02191003383 داخلی 2