امنیت

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های پرتال این است که امنیت سایت و اطلاعات شما را حفظ کند. به همین دلیل از ابتدای فعالیت پرتال تا الان تمام تلاشمان را کردیم که سرویس پرتال هیچگونه باگ یا مشکل امنیتی نداشته باشد. به همین دلیل به شما اطمینان کامل می‌دهیم که سایتتان در برابر حملات سایبری، کاملاً مقاوم است.

راه‌های افزایش امنیت سایت

البته باید دقت کنید که بخشی از امنیت سایت به خود شما برمی‌گردد. در واقع باید یکسری موارد را رعایت کنید تا امنیت سایتتان در خطر نباشد. مواردی که در ادامه می‌گوییم حتماً رعایت کنید تا امنیت سایتتان تأمین شود.

  • رمزی عبوری که برای ثبت‌نام در پرتال انتخاب کردید را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.
  • اگر فرد دیگری قرار است روی سایتتان کار کند، به او دسترسی بخش مدیریت را بدهید.
  • بهتر است دسترسی مدیران سایت را به بخش‌هایی که نیاز دارند محدود کنید. به این ترتیب کارمندان مختلف شما به همۀ قسمت‌های مدیریت سایت دسترسی نخواهند داشت.
  • پیشنهاد می‌کنیم حتماً SSL را روی سایتتان فعال کنید. این مورد به‌صورت رایگان روی تمام بسته‌های پرتال وجود دارد و فقط باید درخواست فعال‌سازی آن را برای تیم پشتیبانی ارسال کنید.
  • اطلاعات حساس و شخصی خودتان را روی سایت به‌صورت عمومی نمایش ندهید.

اگر این کارها را انجام دهید امنیت سایت شما کامل است و لازم نیست نگران کسب و کارتان باشید. تیم پرتال به‌صورت منظم بخش‌های مختلف سیستم را رصد می‌کند و اگر مشکل یا خطر امنیتی وجود داشته باشد، به‌سرعت رفع می‌شود. در کنار این موارد، پرتال به‌صورت منظم از اطلاعات سایت شما بکاپ تهیه می‌کند. به این ترتیب هیچ خطری، سایت و اطلاعات شما را تهدید نمی‌کند.

علاوه‌بر این، پرتال از CDN استفاده می‌کند که باعث می‌شود سرعت سایت و امنیت آن افزایش پیدا کند. CDN مجوعه‌ای از چند سرور ابری است که کاربران از طریق آن‌ها به سایت شما متصل می‌شوند. CDN باعث می‌شود که فشار زیادی روی یک سرور وارد نشود و ترافیک ورودی سایت بین چند سرور تقسیم می‌شود. استفاده از CDN جلوی حملات DDOS به سایت شما را می‌گیرد و به این ترتیب سایت شما در برابر این نوع حملات مقاوم خواهد بود و از دسترس خارج نمی‌شود.

در ضمن باید به این نکته هم اشاره کنیم که تیم متخصص پرتال به‌صورت مداوم در حال رصد و پایش سرورها هستند و اگر حملۀ مخربی به سایت‌ها صورت بگیرد، در کمترین زمان اقدامات لازم را برای دفع حملات انجام می‌دهند. بنابر این خیالتان از بابت امنیت سایتتان در پرتال راحت باشد.

تا اینجای راهنمای پرتال سعی کردیم مقدمات و نکات اولیه در مورد سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال را به شما توضیح دهیم. قطعاً با خواندن این راهنما توانستید جواب بسیاری از پرسش‌هایتان را پیدا کنید. با این حال، در قسمت (سؤال‌های پرتکرار) پرتکرارترین سؤالاتی که کاربران از تیم پشتیبانی پرتال می‌پرسند را مطرح کردیم و به آن‌ها پاسخ دادیم. اگر هنوز سؤالی در ذهن شما باقیست، با مطالعۀ این بخش احتمالاً جواب سؤالتان را پیدا می‌کنید.

02191003383 داخلی 2