ایجاد فرم پرداخت

پرتال این قابلیت را به شما می‌دهد تا برای سایتتان فرم‌های پرداخت تولید کنید. در این نوع فرم‌ها، کاربر می‌تواند بعد از تکمیل فرم مبلغی که مشخص کرده‌اید را پرداخت کند. پرداخت وجه می‌تواند از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی سایت شما و یا از طریق کارت به کارت و واریز به حساب انجام شود.

آموزش ساخت فرم پرداخت

برای اینکه یک فرم پرداخت بسازید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد پنل مدیریت سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) نحوۀ وارد شدن به پنل مدیریت سایت را به شما توضیح دادیم.آموزش ساخت فرم پرداخت در پرتال
 2. از منوی سمت راست پنل مدیریت، روی گزینۀ "صفحه‌ها" کلیک کنید.
 3. از بین گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود، روی "ایجاد فرم دریافت اطلاعات" کلیک کنید.
 4. حالا طبق آموزش‌هایی که در بخش (ایجاد فرم دریافت اطلاعات) دادیم، فرم دلخواه خودتان را بسازید.ایجاد فرم پرداخت در سایت
 5. از بخش "پرداخت آنلاین" در صفحۀ ایجاد فرم، روی دکمۀ "اتصال فرم به ماژول پرداخت آنلاین" کلیک کنید.ساخت فرم پرداخت برای سایت
 6. اگر از قبل درگاه پرداختی برای سایتتان ایجاد کرده باشید، لیست درگاه‌های پرداخت شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید هر کدام از درگاه‌ها را غیرفعال یا فعال کنید. در قسمت "مبلغ" هزینه‌ای که می‌خواهید از کاربر دریافت شود را وارد کنید. اگر تیک گزینۀ اول این بخش را بردارید، کاربران نمی‌توانند مبلغ تعیین شده را تغییر دهند.
 7. اگر هنوز درگاه پرداختی برای سایتتان ایجاد نکرده‌اید، روی گزینۀ "ایجاد درگاه پرداخت" کلیک کرده تا درگاه پرداخت برای سایتتان ایجاد کنید.ایجاد درگاه پرداخت برای سایت
 8. در صفحۀ جدیدی که برای شما باز می‌شود، روی دکمۀ "ایجاد درگاه" کلیک کنید.تنظیمات درگاه پرداخت سایت
 9. حالا به صفحۀ ساخت درگاه پرداخت منتقل می‌شوید. در ابتدای این صفحه "عنوان حساب" و "صاحب امتیاز" آن را وارد کنید.
 10. حالا از بخش "روش پرداخت" یکی از درگاه‌های پرداخت اینترنتی یا گزینۀ واریز به حساب را انتخاب کنید.
 11. اگر درگاه پرداخت اینترنتی تهیه کردید، آن را از لیست انتخاب کنید و مشخصاتی که از طرف شرکت ارائه دهندۀ درگاه برای شما ارسال شده است را وارد کنید.
 12. در صورتی که درگاه پرداخت ندارید، می‌توانید به سایت یکی از شرکت‌هایی که در لیست درگاه‌های پرداخت پرتال هستند مراجعه کنید و برای دریافت درگاه اینترنتی درخواست دهید.
 13. همچنین می‌توانید گزینۀ واریز به حساب را انتخاب کنید. به این ترتیب اطلاعات حساب شما به مشتری نمایش داده می‌شود و می‌تواند مبلغ تعیین شده را به حساب شما واریز کند.
 14. بعد از تکمیل قسمت‌های این صفحه، روی دکمۀ "ذخیره درگاه" کلیک کنید.
 15. حالا می‌توانید از این درگاه پرداخت در فرم خودتان استفاده کنید.


همانطور که دیدید ایجاد فرم پرداخت در پرتال بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. شما خیلی سریع و بدون حتی یک خط کدنویسی می‌توانید فرمی پیشرفته با قابلیت دریافت وجه از کاربران در سایتتان ایجاد کنید. علاوه‌بر این، شما می‌توانید در سایتتان صفحه‌هایی برای نمایش گالری تصاویر ایجاد کنید. در بخش (ایجاد گالری تصاویر) روش ساخت این نوع صفحه را توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2