چرا اینماد در دامنه‌های دیگر سایت نمایش داده نمی‌شود؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی یک مجوز رسمی برای فروشگاه‌های اینترنتی است. این مجوز توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که یک نهاد دولتی محسوب می‌شود، به سایت‌های فروشگاهی واجد شرایط تعلق می‌گیرد. گرفتن اینماد و قرار دادن آن در سایت فروشگاهی نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما کاملا قانونی و رسمی است. به همین دلیل مشتریانی که به سایت شما وارد می‌شوند، راحت‌تر و سریع‌تر به کسب‌وکارتان اعتماد می‌کنند.

تمام مراحل گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی به صورت آنلاین است و به راحتی می‌توانید آن را برای سایت‌تان دریافت کنید. بعد از دریافت اینماد، یک کد به شما داده می‌شود که باید آن را در وب‌سایت خودتان قرار دهید. بعد از این که کد اینماد را داخل سایت‌تان گذاشتید، نماد اعتماد الکترونیکی در سایت شما نمایش داده می‌شود. وقتی کاربران روی نماد اعتماد شما کلیک کنند، وارد صفحه اطلاعات سایت شما در سرویس اینماد می‌شوند. در این صفحه اطلاعات کسب‌وکارتان مانند آدرس، شماره تلفن ثابت، نام صاحب کسب‌وکار و... نوشته شده است.

مشتریان با دیدن این اطلاعات، به سایت شما اعتماد می‌کنند و با خیال راحت خریدشان را انجام می‌دهند. بعضی از صاحبان سایت فروشگاهی، چند دامنه برای فروشگاه‌شان دارند. مثلا نام دامنه خود را با پسوند ir و com ثبت می‌کنند و دو سایت جدا به صورت name.ir و name.com دارند. در چنین شرایطی، احتمالا اینماد فقط در یکی از سایت‌ها نمایش داده می‌شود. در ویدیوی زیر توضیح دادیم که چرا این اتفاق می‌افتد و چطور باید آن را رفع کرد.

عدم نمایش اینماد در دامنه‌های دیگر سایت

شاید با این مشکل مواجه شدید که کد اینماد را در چند دامنه از سایت‌تان قرار دادید، اما فقط در یکی از آن‌ها نمایش داده می‌شود. دلیلش این است که نماد اعتماد فقط برای یک دامنه خاص صادر می‌شود. در واقع کدی که اینماد به شما می‌دهد فقط روی دامنه‌ای که برای آن اینماد گرفتید کار می‌کند و اگر کد را در دامنه دیگری قرار دهید، این کد قابل استفاده نیست. مثلا اگر هنگام ثبت اطلاعات برای دریافت اینماد دامنه name.ir را وارد کنید، کد اینمادی که دریافت می‌کنید روی دامنه name.com نمایش داده نمی‌شود.

اگر می‌خواهید اینماد شما در تمام دامنه‌های سایت‌تان نمایش داده شود، 2 راه‌حل برای آن وجود دارد.

1- برای هر دامنه به‌صورت جداگانه اینماد بگیرید و کد هر دامنه را داخل آن قرار دهید. به این ترتیب، اینماد در تمام دامنه‌های شما نمایش داده می‌شود. البته مشکل این است که گرفتن اینماد برای هر دامنه نیاز به پرداخت هزینه جداگانه دارد.

2- روش بعدی این است که دامنه اصلی سایت که اینماد به اسم آن ثبت شده است را نگه دارید و بقیه دامنه‌ها را به آن انتقال دهید. اصطلاحا دامنه‌های دیگر را به دامنه اصلی ریدایرکت (Redirect) می‌کنید. مثلا شما برای دامنه name.ir اینماد گرفتید. حالا می‌توانید دامنه name.com را به دامنه name.ir ریدایرکت کنید. با این کار هرکسی که دامنه name.com را در نوار مرورگر بنویسد، به صورت خودکار دامنه name.ir برای او باز خواهد شد.

انتقال دامنه‌های دیگر سایت شما به دامنه اصلی در پرتال خیلی راحت است. فقط باید یک تیکت از طریق بخش پشتیبانی بفرستید. در این تیکت نام دامنه‌های فرعی و دامنه اصلی را بنویسید تا کار انتقال دامنه‌ها، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. بعد از انتقال دامنه‌های فرعی به دامنه اصلی، با وارد کردن هر کدام از دامنه‌ها فقط دامنه اصل باز می‌شود و نماد اعتماد هم در آن قابل مشاهده است.

02191003383 داخلی 2