💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

تنظیمات

هر کدام از قالب‌های پرتال را که برای سایتتان انتخاب کنید، از طریق بخش تنظیمات آن می‌توانید بعضی از ویژگی‌های قالب را تغییر دهید. برای تغییر این تنظیمات کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد پنل مدیریت سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) توضیح دادیم که چطور وارد این بخش شوید.تنظیمات قالب وب سایت
  2. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ "قالب" کلیک کنید.
  3. از بین گزینه‌هایی که برای شما نمایش داده می‌شود، روی "ویرایش قالب فعلی" کلیک کنید.
  4. در ادامه وارد صفحۀ تنظیمات قالب می‌شوید. در کادر ابتدای صفحه، می‌توانید نام قالب را به دلخواه خودتان تغییر دهید.
  5. در بخش "تنظیمات" می‌توانید میزان نمایش محصول یا محتوا در صفحات مختلف سایت را مدیریت کنید.
  6. در قسمت "پیش‌نمایش" امکان تغییر تصویر پیش‌نمایش قالب فعلی سایتتان وجود دارد.
  7. در نهایت روی دکمۀ "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تنظیمات شما ثبت شود.

تغییر تعداد محصولات و محتواها در هر صفحه

همانطور که گفتیم از طریق قسمت "تنظیمات" می‌توانید تعداد محتواها و محصولاتی که در هر صفحه از سایت نمایش داده می‌شوند را به طور کلی تغییر دهید. اگر در کادر مربوط به "تعداد نمایش نوشته در صفحه‌های وبلاگی" عدد 20 را وارد کنید، در هر صفحه از وبلاگ سایتتان و صفحه‌های دسته‌بندی وبلاگی فقط 20 محتوا نمایش داده می‌شود.

اگر "تعداد نمایش محصول در ویترین‌های فروشگاهی" را تغییر دهید، تعداد محصولاتی که در هر صفحه از دسته‌بندی محصولات نمایش داده می‌شود تغییر خواهد کرد. به همین ترتیب در قسمت "تعداد نمایش نتایج در جستجو" می‌توانید تعداد محصولاتی که در هر صفحه از نتایج جستجو نمایش داده می‌شود را تغییر دهید.تنظیمات صفحه های سایت

پرتال این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است که این تنظیمات را برای هر صفحۀ سایتتان به‌صورت جداگانه و مجزا هم انجام دهید. برای این کار باید به بخش ویرایش صفحۀ موردنظرتان بروید و از پایین کادر عنوان صفحه، روی دکمۀ "تنظیمات" کلیک کنید. در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود در همان قسمت اول می‌توانید تعداد محصولات یا محتواهای نمایش داده شده در هر صفحه را تغییر دهید.

تغییر تعداد محصولات نمایش داده شده در صفحه

توجه داشته باشید که اولویت اصلی با تنظیماتی است که برای هر صفحه تعیین می‌کنید. اگر برای صفحه‌ای تنظیمات خاصی را تعیین نکنید، برای نمایش محصولات و محتواها از تنظیمات عمومی که برای قالب تعیین کرده‌اید استفاده می‌شود. فرض کنید تعداد نمایش محصولات را برای صفحۀ یک دسته‌بندی خاص روی عدد 10 تنظیم کرده‌اید و در تنظیمات عمومی قالب شما، تعداد نمایش محصولات عدد 20 است. در این حالت هر صفحه از دسته‌بندی موردنظرتان شامل 10 محصول خواهد بود. چون تنظیمات اختصاصی هر صفحه اولویت بالاتری دارد.

در بخش قالب‌ها از راهنمای پرتال سعی کردیم تمام موارد مربوط به قالب سایتتان را به‌طور کامل توضیح دهیم تا هیچ مشکلی برای کار با قالب و تنظیم آن نداشته باشید. اگر همچنان سؤالی در رابطه با قالب سایتتان و تنظیمات آن دارید، پیشنهاد می‌کنیم بخش (سؤال‌های پرتکرار) را مطالعه کنید. در این قسمت، سؤالات متداولی که از تیم پشتیبانی پرتال پرسیده می‌شود را مطرح کردیم و به تمام آن‌ها پاسخ دادیم.

02191003383 داخلی 2