ترب

ترب یک موتور جستجوی محصول است. در واقع این سایت فقط مشتریان را به فروشندگان وصل می‌کند و خودش محصولی برای فروش ندارد. اگر وارد صفحۀ یک محصول در ترب شوید، می‌بینید که چند فروشندۀ مختلف را برای آن محصول معرفی کرده است. با کلیک روی هر کدام از فروشندگان، به سایت آن منتقل می‌شوید و می‌توانید خریدتان را انجام دهید.

پرتال زیرساخت‌های لازم را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید فروشگاه‌تان را در ترب نمایش دهید و از این طریق مشتری جذب کنید.

ما در پرتال کاربرانی داریم که بخش بزرگی از درآمدشان را به وسیلۀ سایت ترب کسب می‌کنند. چون ترب بازدیدکننده‌های زیادی دارد و به همین دلیل هم کاربران زیادی را به سایت شما می‌آورد. موتور جستجوی محصول ترب به دلایل زیر می‌تواند کانال مناسبی برای فروش محصولاتتان باشد:

  1. ترب در اکثر کلمات کلیدی مرتبط با محصولات جزو 3 لینک اول گوگل است و حتی در بعضی کلمات، رتبه‌اش از دیجی کالا هم بالاتر است.
  2. سایت و اپلیکیشن ترب میلیون‌ها بازدیدکنندۀ دائمی دارد که قبل از خرید هر محصولی، قیمت آن را در ترب چک می‌کنند تا مناسب‌ترین فروشگاه را پیدا کنند.
  3. هزینۀ جذب مشتری از ترب بسیار مناسب است و شما فقط بابت مشتریانی که از طریق ترب وارد سایتتان می‌شوند، پول پرداخت می‌کنید.

روش کار ترب به این صورت است که شما ابتدا باید حساب خودتان را به میزان مشخصی شارژ کنید. سپس با هربار کلیک کاربران روی سایت شما در ترب، مبلغ مشخصی از شارژ حسابتان کسر می‌شود. همچنین میزان کلیک کاربران و نمایش سایتتان در ترب را می‌توانید در پنل ترب مشاهده کنید. برای این که سایتتان در ترب نمایش داده شود، باید مراحل زیر را طی کنید.

ثبت‌نام در ترب

قبل از ثبت نام در ترب باید نماد اعتماد داشته باشید. در مقالۀ راهنمای گرفتن اینماد به شما توضیح دادیم که چطور اینماد بگیرید. مرحلۀ اول این است که فروشگاهتان را در ترب ثبت کنید. برای این کار ابتدا به سایت torob.com بروید و از منوی پایین سایت، روی گزینۀ "ثبت نام فروشگاه" کلیک کنید.

ثبت نام در سایت ترب

در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، اطلاعاتی در مورد نحوه فعالیت ترب و همچنین ویدیو آموزشی ثبت نام در ترب قرار دارد. خیلی راحت و سریع می‌توانید سایتی که با پرتال ساخته‌اید را در ترب ثبت کنید.

اتصال فروشگاه به ترب

مرحلۀ بعدی این است که سایت شما به ترب وصل شود تا ربات‌های این سرویس بتوانند محصولات شما را شناسایی و آن‌ها را وارد موتور جستجوی ترب کنند. در سایت ترب ویدیوهای آموزشی در مورد نحوۀ انجام این کار وجود دارد و نیازی نیست که تخصص و دانش خاصی داشته باشید. در این مرحله، سایت ترب از شما یک api می‌خواهد. برای دریافت این api کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

اتصال سایت به ترب

  1. وارد پنل مدیریت سایتتان در پرتال شوید.
  2. از منوی سمت راست پنل مدیریت، روی گزینۀ "برنامه‌های جانبی" کلیک کنید.
  3. از لیست افزونه‌های پرتال، گزینۀ موتور جستجوی ترب را پیدا کنید و دکمۀ "نصب برنامه" در زیر آن را بزنید.
  4. در ادامه وارد صفحۀ جدیدی می‌شوید و افزونۀ ترب روی سایت شما نصب می‌شود. در این صفحه کافیست روی لینکی که در قسمت "لینک api سایت شما برای ارسال به ترب" قرار دارد کلیک کنید.
  5. حالا محتویات موجود در این لینک را برای ترب ارسال کنید.

ترفندها

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد ترب باید بدانید این است که فروشگاه‌ها در صفحۀ هر محصول، براساس قیمت مرتب می‌شوند. یعنی در ابتدا فروشگاهی نمایش داده می‌شود که آن محصول را با قیمت پایین‌تری برای فروش گذاشته است. به این ترتیب، اکثر مشتریانی که در ترب به دنبال محصول هستند، فروشگاه‌های ابتدای لیست را برای خرید انتخاب می‌کنند. در نتیجه برای جذب مشتری از طریق ترب، باید محصولاتتان را با قیمت رقابتی و کمتر از رقبا عرضه کنید.

نکتۀ بعدی برای افزایش فروش از طریق ترب این است که حتماً اطلاعات تماس فروشگاه و مجوزهای آن مثل اینماد را در ترب معرفی کنید. با این کار، کاربران ترب راحت‌تر و سریع‌تر به فروشگاه شما اعتماد می‌کنند. همچنین می‌توانید با پرداخت مبلغی اضافه‌تر، سایتتان را در ابتدای لیست فروشگاه‌های یک یا چند محصول نمایش دهید.

البته باید دقت کنید که هدف اکثر کاربران در ترب این است که محصول موردنظرشان را با کمترین قیمت ممکن خریداری کنند. پس برای اینکه بهترین نتیجه را از این روش بگیرید، باید محصولاتتان را با قیمتی مناسب بفروشید. اگر می‌خواهید مشتریانتان خیلی بیشتر شود، می‌توانید در کنار ترب، از موتور جستجوی محصول ایمالز هم استفاده کنید. در بخش (ایمالز) به‌صورت کامل در مورد این موتور جستجو توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2