💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

ایجاد صفحه متنی

صفحه‌های متنی یکی از پرکاربردترین انواع صفحه‌ها در سایت شما هستند. از صفحه‌های متنی می‌توانید برای ساخت صفحه‌های مهم سایتتان مثل:

 • صفحۀ دربارۀ ما؛
 • صفحۀ قوانین و مقررات؛
 • صفحۀ راهنمای خرید از سایت؛
 • صفحۀ سؤالات متداول؛

و سایر صفحه‌های موردنیازتان استفاده کنید. کاربرد صفحه‌های متنی این است که می‌توانید از طریق آن‌ها اطلاعات مهم و لازم را در اختیار کاربران یا مشتریان سایتتان قرار دهید. محتوای صفحه‌های متنی فقط محدود به متن نیست و می‌توانید بین متن‌های این نوع صفحه‌ها از عکس و ویدیو هم استفاده کنید تا صفحه‌های سایت شما جذابیت بیشتری پیدا کنند.

چطور یک صفحۀ متنی بسازم؟

ساخت صفحه‌های متنی در پرتال بسیار ساده و سریع است. فقط با چند کلیک و در کوتاه‌ترین زمان، یک صفحۀ متنی با محتوای دلخواه خودتان ایجاد می‌کنید. برای ساخت صفحۀ متنی باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا وارد پنل مدیریت سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) راهنمای پرتال توضیح دادیم که چطور وارد پنل مدیریت سایتتان شوید.ساخت صفحه متنی در پرتال
 2. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ "صفحه‌ها" کلیک کنید.
 3. سپس روی گزینۀ "ایجاد متن" کلیک کنید.
 4. حالا وارد بخشی می‌شوید که از طریق آن می‌توانید یک صفحۀ متنی ایجاد کنید. داخل کادر ابتدای صفحه، یک عنوان دلخواه برای صفحه وارد کنید.
 5. با کلیک روی دکمۀ "تنظیمات" یک پنجره برای شما باز می‌شود. از قسمت تنظیمات عمومی این پنجره می‌توانید محل و نوع نمایش صفحه را مدیریت کنید. اگر تیک گزینۀ اول را بزنید، وقتی کاربر روی لینک این صفحه کلیک کند، صفحه در تب جدیدی از مرورگر باز می‌شود. اگر تیک گزینۀ دوم را بردارید، صفحه‌های زیر مجموعۀ این صفحه در منوی سایت نشان داده نمی‌شوند. اگر تیک گزینۀ سوم را بردارید، لینک این صفحه داخل منوی سایت نمایش داده نمی‌شود.
 6. در بخش "جایگاه صفحه" می‌توانید صفحه را به‌عنوان زیرمجموعۀ یک صفحۀ دیگر قرار دهید. اگر در این قسمت "ریشه اصلی" را انتخاب کنید، صفحه زیرمجموعۀ صفحۀ دیگری نخواهد بود.
 7. در بخش محتوای صفحه، مواردی که قرار است در این صفحه به کاربران سایتتان نمایش دهید را وارد کنید. می‌توانید از متن، عکس و ویدیو در این بخش استفاده کنید.آموزش ایجاد صفحه متنی در پرتال
 8. در قسمت "تصویر صفحه" یک عکس دلخواه برای صفحه انتخاب کنید. وارد کردن عکس برای صفحه الزامی نیست و می‌توانید تصویری وارد نکنید.
 9. از بخش قالب صفحه می‌توانید چیدمان و نوع نمایش صفحه را تغییر دهید. در این قسمت چند نوع چیدمان وجود دارد و با انتخاب هر کدام از آن‌ها، طراحی صفحۀ متنی شما تغییر خواهد کرد.ساخت صفحه متنی در سایت
 10. در بخش آدرس صفحه یک عنوان انگلیسی برای صفحه وارد کنید.
 11. در نهایت روی دکمۀ "ذخیره متن" کلیک کنید تا صفحۀ متنی شما ایجاد شود.

دقت کنید که در بستۀ مبتدی و کوچک پرتال فقط 500 صفحه می‌توانید ایجاد کنید. اگر به تعداد صفحه‌های بیشتری برای سایتتان نیاز دارید، باید بسته‌های استاندارد یا پیشرفته را خریداری کنید. اگر می‌خواهید یک صفحه در سایتتان داشته باشید و در آن اطلاعات خاصی را از کاربران سایتتان دریافت کنید، باید فرم دریافت اطلاعات بسازید. در بخش (ایجاد فرم دریافت اطلاعات) نحوۀ ایجاد فرم و دریافت اطلاعات از طریق آن را به‌صورت کامل توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2