💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

منوی وب‌سایت

سایت شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی مشتری یا کاربری وارد آن شد، به‌راحتی بتواند به بخش‌های موردنظرش دسترسی داشته باشد. مثلاً اگر کاربر شما به دنبال راه‌های ارتباطی با فروشگاه‌تان باشد، باید خیلی راحت و سریع به صفحۀ تماس با ما در سایتتان دسترسی پیدا کند. شما این امکان را دارید که لینک بخش‌های مهم سایتتان را داخل منوها قرار دهید تا دسترسی کاربران به این بخش‌ها راحت‌تر شود.

بعضی از منوهای سایت شما در تمام صفحات سایت نمایش داده می‌شوند. به همین دلیل بخش‌های مهم سایتتان مثل دسته‌بندی محصولات را می‌توانید در آن وارد کنید. به این ترتیب، مشتریان شما از هر صفحۀ سایتتان به‌راحتی می‌توانند محصولات موردنیازشان را مشاهده کنند. منوی سایت یکی از قسمت‌های مهم و ضروری سایت شماست و باید آن را به بهترین شکل آماده کنید.

تغییر منوی سایت

هر کدام از قالب‌های پرتال حداقل یک منو دارند و بعضی از قالب‌ها هم دارای چند منو هستند. هر کدام از منوهای سایتتان قابلیت تغییر و شخصی‌سازی دارند. شما به راحتی می‌توانید بخش‌های دلخواه سایتتان را داخل منو قرار دهید. برای این کار فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا وارد پنل مدیریت سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) به شما آموزش دادیم که چطور وارد بخش مدیریت وب‌سایتتان شوید.تنظیمات منو سایت در پرتال
  2. از منوی سمت راست پنل مدیریت، روی گزینه "قالب" کلیک کنید.
  3. از بین گزینه‌هایی که ظاهر می‌شود، روی "منوی وب‌سایت" کلیک کنید.تغییر منو سایت
  4. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، لیست تمام منوهای سایتتان را می‌بینید. کافیست روی منوی موردنظرتان کلیک کنید تا بتوانید محتوای آن را ویرایش کنید.ویرایش منو سایت
  5. در بخش ویرایش منو می‌توانید نام منو را تغییر دهید. این اسم به کاربران سایت شما نمایش داده نمی‌شود و فقط برای شناسایی منو توسط خودتان و در پنل مدیریت کاربرد دارد.
  6. در قسمت "منبع اطلاعات" مشخص کنید که چه لینک‌هایی داخل منوی سایتتان نمایش داده شوند.
  7. از بخش "وضعیت ابزارک" می‌توانید منو را غیرفعال کنید.
  8. در نهایت روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات شما روی سایت اعمال شوند.

توضیحات تکمیلی درخصوص نمایش محتوای منو

شما این امکان را دارید که لینک‌های دلخواه خودتان را داخل منو نمایش دهید یا اینکه صفحاتی که ایجاد می‌کنید به‌صورت خودکار داخل منو قرار بگیرند. همچنین امکان افزودن زیرمجموعه به هر کدام از گزینه‌های منو را هم دارید. یعنی وقتی کاربر نشانگر ماوس را روی گزینۀ منو می‌برید، چند گزینۀ دیگر که زیرمجموعۀ آن هستند نمایش داده می‌شود.افزودن لینک دلخواه به منو سایت

اگر گزینۀ "لینک‌های دلخواه / منوی سفارشی" را انتخاب کنید، یک بخش جدید در زیر آن ظاهر می‌شود. از طریق این قسمت می‌توانید لینک‌های دلخواه خودتان را به منو اضافه کنید. کافیست روی دکمۀ سبز رنگ "ایجاد لینک" کلیک کرده و عنوان لینک را در کادر اول وارد کنید. بعد از آن آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید کاربران به آن هدایت شوند را در بخش آدرس وارد کرده یا آن صفحه را از بخش اتصال به صفحه انتخاب کنید.

اگر گزینۀ "فهرست همه صفحات وب‌سایت" را انتخاب کنید، هر صفحه‌ای که در سایتتان ایجاد کردید و در آینده ایجاد می‌کنید، در منو هم نمایش داده می‌شود. سایر گزینه‌ها هم فقط صفحات بخش‌های گفته شده را در منو نمایش می‌دهد. مثلاً اگر گزینۀ "فهرست صفحه‌های فروشگاهی" را انتخاب کنید، فقط دسته‌بندی محصولات در منو نمایش داده می‌شود.

شما با تغییر ابزارک‌ها و منوهای سایت، به‌راحتی و بدون نیاز به کدنویسی می‌توانید سایت دلخواه خودتان را پیاده‌سازی کنید. البته این امکان وجود دارد که تغییرات ظاهری بیشتر در سایتتان اعمال کنید؛ مثلاً رنگ یک قسمت یا ظاهر آن را می‌توانید با کدنویسی تغییر دهید. در بخش (ویرایش کدهای قالب) از راهنمای پرتال به شما توضیح دادیم که چطور این کارها را روی سایتتان انجام دهید.

02191003383 داخلی 2