اگر درگاه واسط بگیرم، بعدا می‌توانم درگاه مستقیم داشته باشم؟

اگر سایت فروشگاهی دارید، برای این که مشتریان شما بتوانند به راحتی هزینه سفارش‌های خودشان را از طریق اینترنت پرداخت کنند، باید در سایت‌تان درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشید. درگاه‌های پرداخت اینترنتی به 2 دسته تقسیم می‌شوند: درگاه‌های پرداخت مستقیم و درگاه‌های پرداخت واسط.

درگاه پرداخت مستقیم برای فروشگاه اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم توسط بانک‌ها ارائه می‌شود و برای گرفتن این درگاه‌ها باید از طریق بانک اقدام کنید. مثلا درگاه اینترنتی بانک ملی، بانک ملت و ... از نوع مستقیم هستند. گرفتن درگاه پرداخت به صورت مستقیم از بانک‌ها شرایط خاصی دارد، مثلا حتما باید اینماد داشته باشید یا بعضی از بانک‌ها از شما جواز کسب و سند ملکی کسب و کارتان را می‌خواهند. به همین دلیل خیلی از افراد شرایط گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی به صورت مستقیم از بانک‌ها را ندارند.

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط

برای این دسته از افراد بهترین کار این است که از سرویس‌های واسط برای گرفتن درگاه پرداخت استفاده کنند. شرکت‌هایی مثل زرین پال هستند که بدون شرایط یا مدارک خاصی به شما درگاه پرداخت می‌دهند. به این نوع از درگاه‌های پرداخت، درگاه واسط می‌گویند. یکی از ویژگی‌های درگاه‌های واسط این است که درگاه پرداخت اینترنتی را در کمترین زمان به شما می‌دهند و می‌توانید فروش خودتان را خیلی سریع شروع کنید. گرفتن درگاه پرداخت مستقیم به زمان بیشتری نیاز دارد و حتی ممکن است 1 هفته زمان ببرد تا درگاه مستقیم خودتان را دربافت کنید.

به همین دلیل اکثر سایت‌های فروشگاهی در ابتدای کار از درگاه‌های واسط استفاده می‌کنند که دردسر کمتری دارد و سریع‌تر هم آماده می‌شود. شما هم ممکن است که سایت فروشگاهی خودتان را به درگاه‌های واسط متصل کرده باشید و حالا بنا به دلایلی قصد دارید از درگاه‌های مستقیم اینترنتی استفاده کنید. شاید هنوز برای سایت‌تان درگاه نگرفتید. حالا این سوال برای‌تان پیش می‌آید که آیا می‌توانم برای سایتم درگاه مستقیم بگیرم یا این که اگر الان درگاه واسط بگیرم، بعدا می‌توانم از درگاه مستقیم استفاده کنم؟ در ویدیو زیر جواب این سوال را به شما داده‌ایم پس بادقت آن را مشاهده کنید.

به طور کلی هیچ محدودیتی برای گرفتن درگاه پرداخت ندارید و لازم نیست نگران این موضوع باشید. پرتال این امکان را دارد که همزمان چند درگاه پرداخت روی سایت‌تان داشته باشید و فرقی نمی‌کند که درگاه شما واسط باشد یا از این که درگاه مستقیم داشته باشید. اگر شرایط گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم را دارید، می‌توانید برای گرفتن درگاه از بانک اقدام کنید و وقتی درگاه شما آماده شد تنظیمات آن را در پنل پرتال انجام دهید تا سایت شما به درگاه مستقیم وصل شود.

شما هر زمان که بخواهید می‌توانید درگاه اینترنتی مستقیم یا واسط را روی سایت‌تان فعال کنید یا آن را حذف کنید تا مشتریان نتوانند از آن درگاه برای پرداخت هزینه سفارش استفاده می‌کنند. پرتال این امکان را دارد که انواع درگاه‌های پرداخت مستقیم مثل درگاه بانک ملت، پارسیان، سامان و ... به همراه درگاه‌های پرداخت واسط مثل زرین پال و pay.ir را به سایت‌تان وصل کنید.

02191003383 داخلی 2