سئو

سئو به زبان ساده یعنی اینکه سایت شما در موتورهای جستجو مثل گوگل نمایش داده شود و از این طریق بازدیدکننده به سایت شما بیاید. خیلی از مشتریان، قبل از خرید یک محصول در گوگل سرچ می‌کنند تا یک فروشگاه مناسب برای خرید پیدا کنند. وقتی سایت شما در بین نتایج گوگل باشد، مشتریان زیادی وارد سایتتان می‌شوند و از شما خرید می‌کنند.

البته باید توجه داشته باشید که قرارگرفتن سایت شما در نتایج گوگل به تنهایی باعث افزایش فروش سایتتان نمی‌شود؛ بلکه باید سایتتان برای کاربران مناسب باشد. سایت شما باید طوری طراحی شود تا وقتی کاربران وارد آن شدند، نظرشان جلب شود. اینطوری احتمال اینکه از شما خرید کنند بسیار بیشتر است.

یکی از مواردی که باید در سایتتان رعایت کنید، ظاهر سایت مثل رنگ‌بندی، فونت و تصاویر است. همچنین سایتتان نباید خیلی شلوغ و نامرتب باشد. علاوه‌بر این، سعی کنید قیمت محصولات را در سایت درج کنید و از مواردی مثل استعلام قیمت استفاده نکنید. در کنار این موارد حتماً اطلاعات دقیق و درستی از محصولاتتان در سایت بنویسید و تصاویر جذاب و مناسبی از آن‌ها قرار دهید. اگر این موارد را رعایت کنید، قطعاً فروشتان بیشتر می‌شود.

هزینۀ سئو

اکثر کانال‌های فروش برای هر بازدیدی که به سایت شما می‌فرستند، پول دریافت می‌کنند. مثلاً اگر از کانال فروش ترب استفاده کنید؛ وقتی شارژ حسابتان تمام می‌شود، دیگر بازدیدکننده‌ای برای سایت شما نمی‌فرستد. کانال فروش ایمالز و تبلیغات گوگل هم به همین شکل هستند؛ اما سئو اینطور نیست.

به عبارت ساده‌تر، مثلاً وقتی 1 میلیون تومان در کانال فروش ترب هزینه می‌کنید؛ می‌دانید که حدود 2000 بازدیدکننده برای سایت شما می‌فرستد. سئو به این صورت نیست و نمی‌توان گفت با مثلاً 1 میلیون تومان هزینه، چقدر بازدیدکننده جذب می‌شود. ممکن است فقط با 3 میلیون تومان هزینه برای سئو سایتتان، چند هزار بازدیدکننده از گوگل به سایتتان وارد شوند. مهم‌ترین نکته برای اینکه بتوانید از طریق گوگل بازدیدکننده وارد سایتتان کنید، این است که باید محتواهای جذاب و مرتبط با کسب و کارتان تولید کنید.

تفاوت دیگر سئو با سایر کانال‌های فروش این است که به زمان زیادی نیاز دارد. در ابتدا چند ماه طول می‌کشد تا گوگل به سایت شما اعتماد پیدا کند و محصولاتتان را در نتایج جستجو نمایش دهد. بعد از آن هم باید مدتی بگذرد تا به تدریج در صفحۀ اول نتایج گوگل قرار بگیرید. البته به شرط اینکه اصول سئو را در سایتتان رعایت کرده باشید. اگر چیزی در مورد سئو نمی‌دانید، در وبلاگ پرتال آموزش‌های سئو را قرار دادیم که خیلی به شما کمک می‌کند.

02191003383 داخلی 2