💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

مدیریت کاربران

شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید لیست تمام کاربرانی که در سایتتان ثبت‌نام کرده‌اند را به همراه اطلاعاتشان مشاهده کنید. شما به راحتی و با چند کلیک ساده می‌توانید کاربران سایتتان را مدیریت کنید. برای مشاهدۀ کاربران سایتتان، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. از منوی سمت راستپنل مدیریت سایتتان، روی گزینۀ "کاربران" کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌های باز شده، روی "کل کاربران" کلیک کنید.
 3. در صفحۀ جدیدی که برای شما باز می‌شود، تمام کاربران سایتتان را مشاهده می‌کنید و امکان مدیریت آن‌ها وجود دارد.
 4. در قسمت بالای این صفحه دو فیلتر قرار دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید کاربران را براساس وضعیت فعال بودن حساب یا دسترسی، فیلتر کنید. مثلاً می‌توانید از بخش وضعیت، گزینۀ منتظر تأیید را انتخاب کنید تا فقط کابرانی که در وضعیت منتظر تأیید هستند به شما نمایش داده شوند و به راحتی بتوانید این کاربران را تأیید کنید.
 5. در ستون سمت چپ، برای هر کاربر چند گزینه وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید برای آن‌ها صورت‌حساب یا سفارش ایجاد کنید. همچنین می‌توانید پرداخت‌های هر کاربر در سایتتان را ببینید.

ویرایش اطلاعات کاربران

برای ویرایش و تغییر اطلاعات کاربران سایت، ابتدا از بخش کاربران و قسمت کل کاربران به لیست کاربران سایتتان بروید. سپس با کلیک روی نام و نام خانوادگی هر کاربر، می‌توانید اطلاعات آن کاربر را ببینید یا در صورت لزوم این اطلاعات را ویرایش کنید.

حذف کاربر

شما می‌توانید هر کدام از کاربرانی که خواستید را از سایتتان حذف کنید. البته دقت کنید که بعد از حذف یک کاربر از سایت، تمام اطلاعات پنل کاربری آن هم حذف می‌شود و به هیچ عنوان قابل بازگشت نیستند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم به‌جای حذف یک کاربر، حساب آن را غیرفعال کنید تا دیگر به آن دسترسی نداشته باشد. در این حالت، اطلاعات کاربر همچنان در سایت شما باقی می‌ماند و می‌توانید آن را مشاهده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که حساب کاربر را دوباره فعال کنید تا به آن دسترسی داشته باشد.

برای حذف کاربران ابتدا تیک کنار هر کدام از کاربران که می‌خواهید حذف شوند را بزنید. سپس از بالای صفحه روی دکمۀ قرمز رنگ "حذف" کلیک کنید. در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود، روی دکمۀ حذف کاربر کلیک کنید تا آن کاربر از سایت شما حذف شود.

غیرفعال کردن کاربر

برای غیرفعال کردن یک کاربر باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ کاربران کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌های باز شده روی کل کاربران کلیک کنید.
 3. در لیست کاربران سایتتان روی نام و نام خانوادگی کاربری که می‌خواهید غیرفعال شود، کلیک کنید.
 4. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، به قسمت "وضعیت حساب" بروید.
 5. در این قسمت گزینۀ "غیرفعال باشد" را انتخاب کنید.
 6. روی دکمۀ "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

شاید این سؤال برایتان ایجاد شده است که چطور یک کاربر را در سایتمان تعریف کنیم؟ برای ثبت کاربر در سایتتان 2 راه وجود دارد که در بخش ثبت کاربر از راهنمای پرتال در این مورد توضیحات کاملی را دادیم.

02191003383 داخلی 2