کد اینماد را قرار دادم، اما نمایش داده نمی‌شود؛ چه کنم؟

برای جذب مشتری در فروشگاه اینترنتی نیاز به اعتمادسازی دارید. مشتریان تا زمانی که به فروشگاه اینترنتی شما اعتماد نکنند، بعید است که خریدشان را انجام دهند. اگر سایت فروشگاهی داشته باشید، کار شما برای جلب اعتماد مشتریان راحت‌تر و سریع‌تر است. این امکان وجود دارد که برای سایت اینترنتی فروشگاهی نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد دریافت کرد.

با گرفتن اینماد و قرار دادن آن در سایتتان، مشتریان خیالشان از بابت فروشگاه شما تا حد زیادی راحت می‌شود. اینماد نوعی مجوز قانونی است که به فروشگاه اینترنتی شما اعتبار می‌بخشد. برای دریافت اینماد، باید اطلاعات صاحب فروشگاه و محل فعالیتتان را در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی ثبت کنید. وقتی مشتریان روی اینماد سایت شما کلیک می‌کنند، اطلاعات فروشگاه برای آن‌ها نمایش داده می‌شود. به این ترتیب مشتری متوجه می‌شود که صاحب فروشگاه چه کسی است و کجا فعالیت می‌کند.

این اطلاعات تا حد زیادی خیال مشتری را راحت کرده و باعث اعتمادسازی می‌شود. علاوه‌بر این، مشتریان می‌توانند از طریق سامانه اینماد از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد شکایت کنند. در نتیجه اگر سایت فروشگاهی دارید، بهتر است هرچه زودتر نماد اعتماد الکترونیکی آن را دریافت کنید. خیلی از مشتریان با دیدن این نماد در سایت‌های فروشگاهی اعتمادشان به سایت بیشتر می‌شود. در ویدیوهای آموزشی دیگری که تهیه کردیم روش دریافت اینماد را به‌صورت کامل توضیح دادیم که توصیه می‌کنیم آن‌ها را مشاهده کنید.

بعد از ثبت‌نام در سامانه اینماد و تکمیل مراحل احراز هویت، یک کد به شما داده می‌شود. با قرار دادن این کد در سایتتان، نماد اعتماد الکترونیکی سایت شما به همه کاربران نمایش داده می‌شود. خیلی از شما در تماس‌ها و تیکت‌هایی که به پشتیبانی پرتال دارید، با مشکل عدم نمایش اینماد در سایتتان مواجه شده‌اید. در ویدیو زیر به صورت کامل در مورد این موضوع توضیح دادیم و گفتیم که چرا بعضی از اوقات، نماد اعتماد سایت شما نمایش داده نمی‌شود.

بعد از این که کد اینماد را در سایتتان قرار دادید، حتما چک کنید که به درستی نمایش داده شود. اگر بعد از مدتی اینماد روی سایتتان نمایش داده نمی‌شود، به این معنی است که مشکل از سمت خود اینماد است و سایت شما ایرادی ندارد. در این شرایط لازم نیست نگران باشید و معمولا بعد از مدتی مشکل اینماد رفع می‌شود و نماد شما در سایتتان به نمایش درمی‌آید. البته اگر تغییری در کدهای اینماد انجام دهید، نماد اعتماد در سایتتان نمایش داده نمی‌شود. پس کد اینماد را همانطور که در سایت اینماد قرار دارد کپی کرده و در جای مناسب از سایتتان قرار دهید.

گاهی اوقات سایت اینماد یا سرورهای آن با مشکلاتی مواجه می‌شود و سرویس‌های این مجموعه موقتا از دسترس خارج می‌شوند. به همین دلیل نماد اعتماد در تمام سایت‌ها نمایش داده نمی‌شود. برای این که مطمئن شوید مشکل از اینماد است، به سایت‌های فروشگاهی دیگری که اینماد دارند مثل دیجیکالا بروید. حالا می‌بینید که اینماد در سایت بزرگی مثل دیجیکالا هم نمایش داده نمی‌شود؛ پس متوجه می‌شوید که مشکل از سمت اینماد است و باید صبر کنید تا اینماد مشکل را برطرف کند.

البته ممکن است که با وجود مشکل از سمت اینماد، اما همچنان نماد اعتماد در بعضی از سایت‌های فروشگاهی نمایش داده شود. این سایت‌ها به احتمال زیاد عکس اینماد را قرار داده‌اند و اگر روی اینماد چنین سایت‌هایی کلیک کنید، احتمالا به صفحه اینماد وارد نمی‌شوید. خلاصه اینکه اگر یک مرتبه متوجه شدید که اینماد در سایت شما نمایش داده نمی‌شود، لازم نیست کار خاصی انجام و این مشکل خود به خود رفع می‌شود. اگر اینماد در سایت‌های دیگر به درستی نمایش داده می‌شد و کار می‌کرد، برای پیگیری مشکل می‌توانید با پشتیبانی پرتال تماس بگیرید تا دلیل اختلال اینماد سایت شما را بررسی کنند.

02191003383 داخلی 2