تغییر فونت و رنگ

رنگ سایت و فونت متن‌های آن تأثیر زیادی روی جذابیت وب‌سایت شما دارد. به همین دلیل، پرتال قابلیت تغییر رنگ و فونت سایت را در اختیار شما قرار داده است. در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چطور رنگ و فونت بخش‌های مختلف سایتتان را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

نحوۀ تغییر رنگ قالب سایت

پرتال این امکان را به شما می‌دهد تا رنگ بخش‌های مختلف سایتتان را تغییر دهید. مثلاً می‌توانید رنگ دکمه‌ها، متن‌ها، هدر، فوتر و ابزارک‌های سایتتان را تغییر دهید و از رنگ‌های دلخواه خودتان استفاده کنید. اگر کمی با برنامه‌نویسی آشنایی دارید؛ از طریق فایل‌های CSS قالب سایتتان، می‌توانید به‌راحتی رنگ هر قسمت را تغییر دهید. در بخش (ویرایش کدهای قالب) توضیح دادیم که چطور به فایل‌های قالب سایتتان دسترسی داشته باشید.

اگر دانش کافی در زمینۀ کدنویسی ندارید، پرتال در این کار به شما کمک می‌کند. برای تغییر رنگ‌های سایت، ابتدا از طریق سایت‌های مختلفی مثل Coolorsرنگ یا پالت رنگی دلخواه خودتان را انتخاب کنید. بعد از آن فقط کافیست کد رنگ‌های موردنظرتان را از طریق تیکت برای پشتیبانی بفرستید تا در کمترین زمان ممکن رنگ قالب سایت شما را تغییر دهیم.

نحوۀ تغییر فونت متن‌های سایت

فونت متن نوشته‌های صفحات، مطالب وبلاگ و توضیحات محصولات سایت شما به‌راحتی از طریق ادیتور متن قابل تغییر است. فقط کافیست در ادیتور متن، تمام یا قسمتی از متنی که وارد کردید را انتخاب کنید و روی دکمۀ قلم از بخش ابزارهای ادیتور متن کلیک کنید. بعد از آن لیستی از تمام فونت‌های در دسترس به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید هر کدام که خواستید را انتخاب کنید.

نحوۀ تغییر فونت متن‌های سایت

اگر قصد دارید فونت سایتتان را به‌صورت کلی تغییر دهید، این کار را از طریق فایل‌های CSS قالب می‌توانید انجام دهید. برای این کار باید کدنویسی بلد باشید و کدهای قالب را تغییر دهید. اگر با برنامه‌نویسی آشنایی ندارید، تیم پشتیبانی پرتال به شما کمک می‌کند تا فونت قالب سایتتان را تغییر دهید. فقط کافیست فونتی که می‌خواهید و بخش‌هایی که باید فونت آن‌ها تغییر کند را در یک تیکت برای پشتیبانی ارسال کنید تا این تغییرات روی سایت شما اعمال شود.

شما می‌توانید از فونت‌های زیر در متن‌های سایت استفاده کنید:

  • ایران‌سنس
  • ایران‌یکان
  • پرستو
  • صمیم
  • وزیر
  • ساحل
  • شبنم
  • یکان
  • لاله‌زار

پرتال هزینۀ استفاده (لایسنس) این فونت‌ها را پرداخت کرده است و استفاده از آن‌ها در سایتتان کاملاً قانونی است. شما به‌صورت رایگان می‌توانید از این فونت‌ها در سایتتان استفاده کنید.

قالب‌های پرتال یکسری تنظیمات کلی دارند که با تغییر آن‌ها می‌توانید تنظیمات اختصاصی خودتان را برای قالب ایجاد کنید. مثلاً تعداد نمایش محصولات در صفحات فروشگاه را محدود کنید. در بخش (تنظیمات) به‌صورت کامل در مورد تنظیمات قالب‌های پرتال توضیح داده‌ایم.

02191003383 داخلی 2