مهاجرت به پرتال

در صورتی که از قبل یک سایت اینترنتی دارید و می‌خواهید با پرتال همکاری کنید، امکان انتقال سایت شما به پرتال وجود دارد. در این چند سالی که از فعالیت پرتال می‌گذرد، به کسب و کارهای زیادی کمک کردیم تا اطلاعات و محتوای سایتشان را راحت‌تر به سرویس پرتال انتقال دهند.

نکاتی که قبل از انتقال به پرتال باید بدانید

اگر قصد دارید سایت فعلی خودتان را به سرویس پرتال منتقل کنید، در این مسیر همراهتان هستیم. البته چند نکتۀ مهم وجود دارد که لازم است در رابطه با مهاجرت به پرتال بدانید.

1- سایت شما با همان ظاهری که هست به پرتال منتقل نمی‌شود

سایت‌های اینترنتی معمولاً با پلتفرم‌های خاصی ایجاد می‌شوند که ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. مثلاً سایتی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد شده است یا شاید به‌صورت اختصاصی کدنویسی شده باشد. به همین دلیل سایت‌ها از پایه با هم تفاوت دارند.

پرتال یک پلتفرم اختصاصی است که صفر تا صد آن به‌صورت کاملاً اختصاصی برنامه‌نویسی شده است و از هیچ سرویس آماده‌ای دیگری در آن استفاده نمی‌شود. به همین دلیل از پایه و اساس با تمام پلتفرم‌های دیگر مثل وردپرس تفاوت دارد. یعنی پرتال امکاناتی دارد که در وردپرس نیست و وردپرس هم امکاناتی دارد که در پرتال وجود ندارد.

همچنین قالب‌های پرتال کاملاً انحصاری و اختصاصی طراحی شده‌اند و از هیچ قالب آماده‌ای استفاده نمی‌شود. از آنجایی که پلتفرم پرتال با پلتفرم سایت فعلی شما کاملاً متفاوت است، سایت شما در صورت انتقال به پرتال، روی یکی از قالب‌های اختصاصی ما منتقل می‌شود. پس نمی‌توانید سایت فعلی را با همان ظاهر به پرتال منتقل کنید.

2- قبل از انتقال به پرتال حتماً با قابلیت‌های آن آشنا شوید

همانطور که گفتیم امکانات و برنامه‌های جانبی پرتال با سایر سرویس‌ها مثل وردپرس تفاوت‌هایی دارد. بنابر این ممکن است سایت فعلی شما قابلیتی را داشته باشد که فعلاً در پرتال وجود ندارد. پس قبل از انتقال به پرتال از دورۀ آموزشی 7 روزه استفاده کنید تا تمام قابلیت‌های پرتال را بشناسید. بعد با خیال راحت سایتتان را به پرتال منتقل کنید. در ضمن اگر قابلیتی در پرتال وجود داشته باشد که در سایت فعلی شما نیست، بعد از انتقال به پرتال می‌توانید از این قابلیت در سایتتان استفاده کنید.

3- فقط محتوای شما به پرتال منتقل خواهد شد

از آنجایی که کدنویسی هر پلتفرمی با پلتفرم دیگر کاملاً متفاوت است، امکان انتقال افزونه یا قالب از سایت فعلی به پرتال وجود ندارد. شما فقط می‌توانید محتوای سایتتان را به پرتال منتقل کنید. این محتوا شامل محصولات سایت، نوشته‌های وبلاگ و صفحاتی است که در سایت فعلی خودتان دارید. البته بعضی از موارد مثل درگاه‌های پرداخت، امکان انتقال به پرتال را دارند.

چطور سایتم را به پرتال منتقل کنم؟

روند انتقال سایت به پرتال چندان پیچیده نیست. فقط باید از اطلاعات خودتان در سرویس فعلی بکاپ بگیرید و آن را در سایت پرتالی خودتان وارد کنید. البته در این مسیر تنها نیستید و تیم پشتیبانی پرتال بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، شما را راهنمایی می‌کند تا سایتتان به‌طور کامل به پرتال منتقل شود.

برای انتقال سایت به پرتال فقط کافیست از طریق تیکت یا تماس با شمارۀ 02191003383 داخلی 2 با تیم پشتیبانی پرتال در ارتباط باشید. تیم پشتیبانی شما را قدم به قدم راهنمایی می‌کند تا اطلاعاتتان به‌صورت کامل و در کمترین زمان ممکن، به پرتال منتقل شوند.

در نهایت و به عنوان نکتۀ پایانی باید توجه کنید که قبل از انتقال به پرتال، باید سایتتان را در پرتال فعال کنید تا اطلاعات سایت فعلی شما به آن منتقل شود. روند فعال کردن سایت در پرتال را در بخش (فعال‌سازی) راهنمای پرتال توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2