ابزارک‌ها

قالب‌ها و صفحات سایت شما از کنار هم قرار گرفتن چند بخش مختلف ایجاد شده است. به این قسمت‌های کوچک‌تر اصطلاحاً ابزارک می‌گوییم. هر ابزارک، ویژگی و ظاهر خاص خودش را دارد. شما در پرتال امکان ویرایش و شخصی‌سازی ابزارک‌های قالب و صفحات سایتتان را دارید. یعنی می‌توانید هر ابزارک را براساس سلیقه و نیاز خودتان تغییر دهید. حتی این امکان وجود دارد که ابزارکی را حذف یا اضافه کنید.

آموزش تغییر و ویرایش ابزارک‌ها

دست شما برای ایجاد تغییرات در ابزارک‌های سایت کاملاً باز است و می‌توانید محتوای هر ابزارک مثل عکس‌ها و متن‌های آن را به دلخواه خودتان تغییر دهید. هیچ محدودیتی هم برای ایجاد تغییرات در ابزارک‌ها وجود ندارد. از طرف دیگر ما در پرتال این امکان را فراهم کردیم که ابزارک‌های یک قالب دیگر را به قالب فعلی خودتان انتقال دهید.

مثلاً می‌توانید از اسلایدر یک قالب دیگر به‌جای اسلایدر قالب فعلی خودتان استفاده کنید. ویرایش و تغییر محتوای ابزارک‌ها بسیار ساده است و خودتان به‌راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. برای اضافه کردن ابزارک هم می‌توانید یک تیکت برای تیم پشتیبانی بفرستید تا ابزارک موردنظرتان را به قالب شما انتقال دهند.

برای ویرایش ابزارک‌ها فقط کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا باید به‌عنوان مدیر وارد سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) به‌صورت کامل توضیح دادیم که چطور این کار را انجام دهید.آموزش ویرایش ابزارک‌ها در پرتال
  2. سپس از منوی سمت راست پنل مدیریت، روی گزینۀ "مشاهده وب‌سایت" کلیک کنید.
  3. حالا صفحۀ اول سایت شما در پنجرۀ جدیدی باز می‌شود، با این تفاوت که چند دکمه به نام‌های ویرایش، اضافه کردن، تنظیمات ابزارک و… در کنار قسمت‌های مختلف سایتتان مشاهده می‌کنید.
  4. با کلیک روی این دکمه‌ها پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید تنظیمات و محتوای هر ابزارک را تغییر دهید.

روش دیگری هم برای دسترسی و مدیریت ابزارک‌های سایت وجود دارد. البته روش قبلی که گفتیم خیلی راحت‌تر و سریع‌تر است. با این حال برای مشاهدۀ لیست ابزارک‌های سایتتان و ویرایش آن‌ها می‌توانید از روش زیر هم استفاده کنید:

تغییر ابزارک ها در قالب های پرتال

  1. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ "قالب" کلیک کنید.
  2. از بین گزینه‌های که ظاهر می‌شود، روی "ابزارک‌ها" کلیک کنید.
  3. حالا وارد صفحه‌ای می‌شوید که تمام ابزارک‌های سایت شما به‌صورت دسته‌بندی شده داخل آن نمایش داده می‌شود.
  4. با کلیک روی دکمۀ "ویرایش" پایین هر ابزارک، می‌توانید محتوای آن را تغییر دهید.

راهکار اول یعنی رفتن به صفحۀ اصلی سایت و استفاده از دکمۀ "ویرایش" راحت‌تر است و بعد از انجام تغییرات در ابزارک‌ها، می‌توانید ظاهر جدید و تغییرات ابزارک را مشاهده کنید. بعد از اینکه ابزارک‌های سایتتان را تغییر دادید، نوبت به منوهای سایت می‌رسد. لینک صفحات مهم سایت شما در منو قرار می‌گیرد تا کاربرانی که وارد سایتتان می‌شوند، به‌راحتی بتوانند به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشند. تغییر منوهای سایت هم کار بسیار ساده‌ای است و با چند کلیک انجام می‌شود. در بخش (منوی سایت) به‌صورت کامل در مورد ویرایش منوهای سایت توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2