آنالیتیکس

ابزار گوگل آنالیتیکس بهترین و دقیق‌ترین ابزار برای بررسی و تحلیل ترافیک سایت شماست که اطلاعات بسیار خوبی از وضعیت سایتتان می‌دهد. با این ابزار می‌توانید آمار دقیق بازدیدکنندگان سایتتان را در هر زمانی مشاهده کنید و اطلاعات بسیار کاملی در مورد ابزارهایی که بازدیدکنندگان با آن وارد سایتتان شده‌اند به دست آورید. همچنین با این ابزار می‌توانید ببینید که بازدیدکنندگان چه زمانی را در حال مشاهده صفحه‌های سایتتان بوده‌اند و بعد از بازدید از یک صفحه، وارد چه صفحه‌های دیگری شده‌اند.

در کل باید بگوییم که گوگل آنالیتیکس یک ابزار ضروری برای هر سایتی است و بهتر است هر چه زودتر این ابزار را به سایتتان متصل کنید. نصب آنالیتیکس در سایتتان چند مرحله دارد. ابتدا باید یک اکانت بسازید و سایتتان را معرفی و بعد از آن هم مراحل اتصال سایت به آنالیتیکس را دنبال کنید. پرتال کار شما را برای اتصال سایت به این سرویس راحت کرده است و تمام زیرساخت‌های لازم برای استفاده از آنالیتیکس در سایت شما پیاده‌سازی شده است.

نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به سایت

اول از همه باید به آدرس analytics.google.com بروید و در این سایت ثبت‌نام کنید. اگر حساب جیمیل دارید، می‌توانید با آن وارد شوید. بعد از آن طبق آموزش جامع گوگل آنالیتیکس که در وبلاگ پرتال قرار دادیم، مراحل ثبت‌نام را طی کنید. بعد از اینکه مراحل ثبت‌نام تمام شد، کد گوگل آنالیتیکس را کپی کرده و در مسیر زیر وارد کنید:

  1. از منوی سمت راست پنل مدیریت سایتتان روی گزینه "تنظیمات وب‌سایت" کلیک کنید.
  2. از بین گزینه‌های باز شده، روی "تنظیمات کلی" کلیک کنید.
  3. در صفحه‌ای که باز می‌شود به بخش Analytics بروید و کدی گوگل آنالیتیکس را در بخش کد شناسایی وارد کنید.

به همین راحتی سایت شما به گوگل آنالیتیکس متصل می‌شود و بعد از چند روز آمار سایتتان را در این ابزار خواهید دید. همچنین می‌توانید اهدافی را در گوگل آنالیتیکس تعریف کنید تا آمارهای جامع‌تری به شما بدهد و بتوانید اطلاعات دقیقت‎تری از مشتریانتان به دست آورید.

02191003383 داخلی 2