کوپن تخفیف

کوپن تخفیف یک کد است که می‌توانید آن را در اختیار مشتریانتان قرار دهید. مشتری شما وقتی این کد را موقع ثبت سفارش وارد کند، به میزانی که مشخص کردید تخفیف می‌گیرد.

در پرتال 2 بخش برای ایجاد کوپن تخفیف وجود دارد. بخش اول در قسمت امور مالی و بخش کوپن‌های تخفیف است. کوپن‌هایی که در این بخش ایجاد می‌شود صرفا توسط مدیر سایت و بر روی صورت حساب اعمال می‌شود. اگر بخواهید کاربران در زمان ثبت سفارش از کد مدنظر استفاده نمایند، باید طبق آموزش زیر پیش بروید:

ایجاد کوپن تخفیف در پرتال

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت سایتتان روی گزینۀ "فروشگاه" کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌هایی که ظاهر می‌شود، روی "کوپن‌های تخفیف" کلیک کنید.
 3. در صفحۀ باز شده، روی دکمۀ "کوپن جدید" کلیک کنید.آموزش ایجاد کد تخفیف در سایت
 4. به این ترتیب وارد بخش ایجاد کوپن تخفیف می‌شوید. در کادر کد کوپن، عبارت دلخواهتان را برای کد تخفیف بنویسید. دقت کنید که در کد کوپن از فاصله استفاده نکنید.
 5. در بخش "محدودیت" باید تعداد دفعات استفاده از این تخفیف را وارد کنید. مثلاً اگر عدد 1 را در قسمت محدودیت قرار دهید، این تخفیف بعد از 1 بار استفاده غیرفعال می‌شود.
 6. در بخش "تاریخ شروع" و "تاریخ انقضا" می‌توانید محدودیت زمانی برای تخفیف اعمال کنید.
 7. در بخش توضیحات، می‌توانید متن دلخواهتان را برای این تخفیف بنویسید.
 8. در قسمت قوانین باید میزان تخفیف به درصد، حداقل مبلغ سفارش برای اعمال تخفیف و حداکثر مبلغ تخفیف را وارد کنید.
 9. در بخش "محصول‌ها" باید مشخص کنید که چه محصولاتی شامل تخفیف شوند. اگر گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی اعمال شود." را انتخاب کنید، این تخفیف روی تمام محصولات اعمال می‌شود. اگر گزینۀ "تخفیف فقط برای برخی محصول‌ها اعمال شود." را انتخاب کنید، این تخفیف فقط روی محصولاتی که مشخص می‌کنید، اعمال می‌شود. در صورتی که گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی محصول‌ها، به استثنا چند محصول اعمال شود." را انتخاب کنید، می‌توانید چند محصول را انتخاب کنید تا تخفیف روی آن‌ها اعمال نشود.نحوه ساخت کد تخفیف در فروشگاه اینترنتی
 10. در قسمت تنظیمات، با انتخاب گزینۀ "هزینه‌ی ارسال رایگان محاسبه شود." می‌توانید ارسال را برای محصولاتتان رایگان کنید. برای فعال شدن تخفیف هم باید تیک گزینۀ "کوپن فعال باشد" را زده باشید.
 11. در نهایت روی دکمۀ "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تخفیف شما ایجاد شود.

نحوه دسترسی به کد محصولات در فروشگاه ساز پرتال

شما می‌توانید چندین کد تخفیف برای انواع محصولاتتان ایجاد کنید. مثلاً یک کد تخفیف 5 درصدی برای تعدادی از محصولات و برای بخش دیگری از محصولاتتان، کد تخفیف 10 درصدی ایجاد می‌کنید. برای انتخاب محصولاتی که شامل تخفیف می‌شوند، باید گزینۀ "تخفیف فقط برای برخی محصول‌ها اعمال شود." را انتخاب کنید. سپس کد محصولاتی که می‌خواهید تخفیف روی آن‌ها اعمال شود را در کادر پایین آن وارد کنید. برای اینکه کد هر محصول را ببینید، باید مراحل زیر را طی کنید:

پیدا کردن کد محصول در پرتال

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ فروشگاه کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌های باز شده، کنترل موجودی را انتخاب کنید.
 3. در صفحه‌‌ای که برای شما باز می‌شود، تمام محصولات سایتتان را می‌بینید. در سمت راست تمام محصولات یک کد نوشته شده است. کافیست این کد را کپی کرده و در بخش ایجاد کوپن تخفیف وارد کنید تا تخفیف فقط روی محصولات موردنظرتان اعمال شود.

همچنین می‌توانید کد تخفیف را برای همۀ محصولاتتان به جز چند محصول خاص اعمال کنید. برای این کار باید گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی محصول‌ها، به استثنا چند محصول اعمال شود." را انتخاب کنید و کد محصولات را در قسمت فیلتر وارد کنید.

شما می‌توانید برای صورت‌حساب‌های کاربرانتان هم کوپن تخفیف ایجاد کنید. برای این کار باید کوپن تخفیفی را از بخش امور مالی و کوپن‌های تخفیف ایجاد کنید. دقت کنید که کوپن‌های ایجاد شده در این قسمت، روی محصولات و سفارش‌های سایت اعمال نمی‌شوند و فقط برای صورت‌حساب‌ها هستند. اگر می‌خواهید هزینۀ ارسال را برای بعضی از محصولاتتان رایگان کنید، می‌توانید از کوپن تخفیف استفاده کنید. در بخش "هزینه ارسال رایگان" از راهنمای پرتال در این مورد توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2