💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

سایت من اینماد دارد، آیا می‌توانم از آن در سایت جدید استفاده کنم؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی یک سند و مجوز دیجیتال است که فقط برای سایت‌های اینترنتی که محصولاتی را می‌فروشند صادر می‌شود. این مجوز درواقع مشخصات و محل فعالیت فروشگاه را تایید می‌کند. به این ترتیب مشتری می‌داند از چه کسی خرید می‌کند و  همین موضوع باعث می‌شود که خریدار به فروشگاه شما راحت‌تر اعتماد کند و خریدش را با خیال راحت انجام دهد. بعد از این که تمام مراحل ثبت نام و دریافت اینماد را انجام دادید، یک کد به شما داده می‌شود که با قرار دادن آن در سایت‌تان، نماد اعتماد الکترونیک که شبیه عکس زیر است در سایت شما نمایش داده می‌شود.

نماد اعتماد الکترونیک یا اینماد

مشتریان با کلیک روی تصویر اینماد وارد صفحه مشخصات فروشگاه شما در سایت اینماد می‌شوند. در این صفحه اطلاعات صاحب فروشگاه و عملکرد فروشگاه اینترنتی نمایش داده می‌شود. البته اینماد کاربردهای دیگری هم دارد. مثلا اگر می‌خواهید درگاه مستقیم بانکی مثل درگاه بانک ملی را در سایت‌تان داشته باشید، حتما باید اینماد بگیرید. در هم برای افزایش اعتماد مشتریان و هم استفاده از ویژگی‌های اینماد، بهتر است آن را برای سات فروشگاهی خودتان بگیرید و در سایت نمایش دهید.

آیا اینماد را می‌توانم به سایت جدیدم انتقال دهم؟

یکی از سوالات مهم صاحبان فروشگاه اینترنتی که اینماد دارند این است که اگر سایت‌شان را به سرویس دیگری انتقال دهند، آیا امکان استفاده از اینماد فعلی وجود دارد؟ قبل از این که به این سوال جواب بدهیم بهتر است کمی با ساز و کار دریافت و مالکیت اینماد آشنا شویم. در ویدیو زیر در مورد انتقال اینماد به سایت جدید توضیح دادیم که بهتر است آن را مشاهده کنید:

هر سایت اینترنتی از 2 بخش تشکیل شده است و تمام سایت‌ها حتما این دو قسمت را دارند. قسمت اول دامنه یا دامین سایت است که با نوشتن آن در مرورگر سایت شما باز می‌شود. مثلا portal.ir یک دامنه است. هر سایتی برای اجرا شدن حتما باید به یک دامنه متصل باشد.

قسمت دوم یک سایت اینترنتی هاست یا فضای ذخیره‌سازی سایت است که کلیه اطلاعات موجود در سایت آن‌جا ذخیره می‌شود. سایت اینترنتی شما برای اجرا شدن باید به یک حافظه دسترسی داشته باشد تا عکس‌ها، قالب سایت و تمام چیزهای دیگر روی آن ثبت بشود. پس یک سایت اینترنتی حتما دامنه و هاستی دارد که به هم متصل شده‌اند.

حالا می‌رسیم به اینماد و این که آیا امکان انتقال اینماد وجود دارد یا نه؟ نکته اصلی و مهم در مورد اینماد این است که این مجوز فقط روی دامنه سایت شما ثبت می‌شود. به عبارت دیگر اینماد به هاست و سیستم مدیریت محتوای سایت شما ارتباطی ندارد. در نتیجه شما به راحتی و هرزمان که خواستید، می‌توانید هاست و سیستم مدیریت محتوای سایت خودتان را عوض کرده و نیازی به گرفتن نماد جدید نیست. درواقع از همان نماد اعتماد قبلی در سایت جدیدتان استفاده می‌کنید.

اگر قبلا در جای دیگری سایت داشتید و می‌خواهید سایت‌تان را به پرتال انتقال دهید، لازم نیست که دوباره نماد اعتماد بگیرید. شما می‌توانید اینماد سایت خودتان را در سایت جدیدتان قرار دهید و استفاده کنید. برای این کار فقط باید به سایت اینماد بروید و وارد حساب کاربری خودتان در این سایت شوید. بعد در قسمت مربوطه کد اینماد را دریافت کنید و در سایت جدیدتان قرار دهید. به همین راحتی اینماد شما در سایت جدید هم نمایش داده می‌شود و لازم نیست نماد جدیدی را دریافت کنید.

در صورتی که بخواهید سایتی جدید با آدرس دامنه دیگری ثبت کنید، باید برای دامنه جدید دوباره اینماد بگیرید و نماد اعتماد قبلی برای دامنه جدید قابل استفاده نیست.

02191003383 داخلی 2