تخفیف عمومی

پرتال این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که یک تخفیف عمومی بدون نیاز به وارد کردن کد تخفیف ایجاد کنید. این نوع تخفیف، موقع ثبت سفارش به‌صورت خودکار اعمال می‌شود. برای ایجاد تخفیف‌های عمومی فقط باید مراحل زیر را دنبال کنید:

ایجاد تخفیف عمومی در پرتال

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت سایتتان روی گزینۀ "فروشگاه" کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌هایی که ظاهر می‌شود، روی "کوپن‌های تخفیف" کلیک کنید.
 3. در صفحۀ باز شده، روی دکمۀ "کوپن جدید" کلیک کنید.کوپن تخفیف در پرتال
 4. به این ترتیب وارد بخش ایجاد کوپن تخفیف می‌شوید. در کادر کد کوپن، عبارت دلخواهتان را برای کد تخفیف بنویسید. دقت کنید که در کد کوپن از فاصله استفاده نکنید.
 5. در بخش "محدودیت" باید تعداد دفعات استفاده از این تخفیف را وارد کنید. مثلاً اگر عدد 1 را در قسمت محدودیت قرار دهید، این تخفیف بعد از 1 بار استفاده غیرفعال می‌شود.
 6. در بخش "تاریخ شروع" و "تاریخ انقضا" می‌توانید محدودیت زمانی برای تخفیف اعمال کنید.
 7. در بخش توضیحات، می‌توانید متن دلخواهتان را برای این تخفیف بنویسید.
 8. در قسمت قوانین باید میزان تخفیف به درصد، حداقل مبلغ سفارش برای اعمال تخفیف و حداکثر مبلغ تخفیف را وارد کنید.
 9. در بخش "محصول‌ها" باید مشخص کنید که چه محصولاتی شامل تخفیف شوند. اگر گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی اعمال شود." را انتخاب کنید، این تخفیف روی تمام محصولات اعمال می‌شود. اگر گزینۀ "تخفیف فقط برای برخی محصول‌ها اعمال شود." را انتخاب کنید، این تخفیف فقط روی محصولاتی که مشخص می‌کنید، اعمال می‌شود. در صورتی که گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی محصول‌ها، به استثنا چند محصول اعمال شود." را انتخاب کنید، می‌توانید چند محصول را انتخاب کنید تا تخفیف روی آن‌ها اعمال نشود.کد تخفیف برای محصولات سایت
 10. در قسمت تنظیمات، تیک گزینۀ "کوپن عمومی باشد و به صورت خودکار، بر روی همه‌ی سفارش‌ها اعمال شود." را بزنید تا تخفیف به‌صورت خودکار اعمال شود و نیازی به وارد کردن کد تخفیف نباشد.
 11. با انتخاب گزینۀ "هزینه‌ی ارسال رایگان محاسبه شود." می‌توانید ارسال را برای محصولاتتان رایگان کنید. برای فعال شدن تخفیف هم باید تیک گزینۀ "کوپن فعال باشد" را زده باشید.
 12. در نهایت روی دکمۀ "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تخفیف شما ایجاد شود.

نحوه دسترسی به کد محصولات در پرتال

شما می‌توانید چندین تخفیف برای انواع محصولاتتان ایجاد کنید. مثلاً یک تخفیف 5 درصدی برای تعدادی از محصولات ایجاد می‌کنید و برای بخش دیگری از محصولاتتان، تخفیف 10 درصدی ایجاد می‌کنید. برای انتخاب محصولاتی که شامل تخفیف می‌شوند، باید گزینۀ "تخفیف فقط برای برخی محصول‌ها اعمال شود." را انتخاب کنید. سپس کد محصولاتی که می‌خواهید تخفیف روی آن‌ها اعمال شود را در کادر پایین آن وارد کنید. برای اینکه کد هر محصول را ببینید، باید مراحل زیر را طی کنید:

پیدا کردن کد محصول

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینۀ فروشگاه کلیک کنید.
 2. از بین گزینه‌های باز شده، کنترل موجودی را انتخاب کنید.
 3. در صفحه‌‌ای که برای شما باز می‌شود، تمام محصولات سایتتان را می‌بینید. در سمت راست تمام محصولات یک کد نوشته شده است. کافیست این کد را کپی کرده و در بخش ایجاد کوپن تخفیف وارد کنید تا تخفیف فقط روی محصولات موردنظرتان اعمال شود.

همچنین می‌توانید تخفیف را برای همۀ محصولاتتان به جز چند محصول خاص اعمال کنید. برای این کار باید گزینۀ "تخفیف برای همه‌ی محصول‌ها، به استثنا چند محصول اعمال شود." را انتخاب کنید و کد محصولات را در قسمت فیلتر وارد کنید.

شما می‌توانید برای صورت‌حساب‌های کاربرانتان هم کوپن تخفیف ایجاد کنید. برای این کار باید کوپن تخفیفی را از بخش امور مالی و کوپن‌های تخفیف درست کنید. دقت کنید که کوپن‌های ایجاد شده در این قسمت، روی محصولات و سفارش‌های سایت اعمال نمی‌شوند و فقط برای صورت‌حساب‌ها هستند. در صورتی که می‌خواهید تخفیف موردنظرتان فقط با وارد کردن کد تخفیف اعمال شود، بخش کوپن تخفیف راهنمای پرتال را مشاهده کنید.

02191003383 داخلی 2