💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

من از قبل دامنه دارم، آیا می‌توانم به سایت جدیدم اتصال بدم؟

هر سایت اینترنتی برای این که به صورت آنلاین در دسترس باشد به یک آدرس یا دامنه نیاز دارد. مثلا دامنه سایت پرتال، portal.ir است که با وارد کردن آن در نوار بالای مرورگرتان به سرعت سایت ما را می‌بینید. دامنه سایت برای نمایش محتوایی که داخل سایت‌تان قرار می‌دهید باید به هاست شما متصل باشد. پس برای ایجاد سایت شما باید یک هاست داشته باشید و یک دامنه که به این هاست وصل شده باشد. پرتال برای این که کار شما را راحت کند بسته‌های کاملی را برای طراحی سایت در نظر گرفته است. این بسته‌ها شامل هاست، دامنه و هرچیزی است که برای ساخت یک سایت کامل به آن نیاز دارید. به همین دلیل اگر بسته‌های پرتال را تهیه کنید دیگر لازم نیست دامنه سایت را جداگانه بخرید و آن را به هاست‌تان وصل کنید.

با این حال ممکن است که شما قبلا دامنه‌ای را خریداری کرده باشید و حالا قصد دارید از این دامنه روی سرویس‌های پرتال استفاده کنید. سوالی که احتمالا برای شما پیش می‌آید این است که آیا می‌توانم دامنه‌ای که از قبل دارم را به فروشگاهم در پرتال متصل کنم؟ جواب این است که بله این کار به راحتی و با چند کلیک ساده انجام می‌شود. در ویدیو زیر به شما توضیح دادیم که چطور می‌توانید دامنه خودتان را به سرویس پرتال متصل کرده و فروشگاه را با دامنه‌ای که دارید راه‌اندازی کنید.

نحوه اتصال دامنه خریداری شده به سایت ساز پرتال

وقتی یک دامنه را از هر شرکتی خریداری می‌کنید، یک پنل کاربری برای شما ایجاد می‌شود که در این پنل می‌توانید تنظیمات دامنه را تغییر دهید. برای این که یک دامنه را به هاست متصل کنید فقط کافیست نیم سرور یا DNS هاست را در بخش تنظیمات دامنه وارد کنید. به همین راحتی دامنه شما به هاست‌تان متصل می‌شود. به عنوان مثال عکس زیر پنل کاربری دامنه‌ای است که از یک شرکت دیگر خریداری شده است. در بخش تنظیمات دامنه یک قسمت به اسم مدیریت DNS وجود دارد که در کادرهای آن نیم سرور نوشته شده است. در این جا فقط کافیست به جای آدرس‌های نوشته در کادرها، آدرس نیم سرورهای پرتال را وارد کنید. به همین راحتی دامنه شما به پرتال متصل می‌شود.

برای این که آدرس نیم سرورهای پرتال را ببینید از منوی سمت راست پنل مدیریت سایت‌تان به بخش تنظیمات وب‌سایت و قسمت اتصال دامنه بروید. در این قسمت نیم سرورهای پرتال نوشته شده است. این نیم سرورها را کپی کنید و در پنل تنظیمات دامنه خودتان وارد کنید. در ضمن توجه کنید که تغییر نیم سرور و متصل شدن دامنه به هاست شما ممکن است تا 24 ساعت هم طول بکشد. اگر خودتان نتوانستید این کار را انجام دهید، با پشتیبانی شرکتی که دامنه را از آن خریداری کردید تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191003383 داخلی 2