۳۰٪ تخفیف ویژه به مناسبت عید نوروز

نحوه دسترسی به کدهای وب‌سایت

هر سایت اینترنتی از هزاران خط کد رایانه‌ای درست شده است. این که سایت شما به چه شکلی باشد، متن‌ها و عکس‌ها چطور در آن نمایش داده شوند و تمام چیزهایی که در سایت شما وجود دیده می‌شود به وسیله کدنویسی ایجاد شده‌اند. برای ساخت سایت اینترنتی 3 راه دارید:

  1. خودتان برنامه‌نویسی بلد باشید یا آن را یاد بگیرید و کدهای سایت را بنویسید
  2. یک برنامه‌نویس استخدام کنید تا کدهای سایت را برای شما بنویسد
  3. از سرویس‌های طراحی سایت که نیازی به کدنویسی ندارند استفاده کنید

اگر خودتان برنامه‌نویسی بلد باشید، خیلی راحت می‌توانید یک سایت اینترنتی کامل را درست کنید. البته کدنویسی یک سایت به زمان زیادی احتیاج دارد. مثلا چیزی حدود 2 ماه طول می‌کشد تا یک سایت فروشگاهی با تمام امکانات کدنویسی شود. به همین دلیل گاهی اوقات حتی کسانی که برنامه‌نویسی و طراحی سایت بلد هستند، به دلیل نداشتن زمان کافی، این کار را به یک یا چند برنامه‌نویس دیگر واگذار کرده یا از سرویس‌های ساده‌تر برای ساخت سایت استفاده می‌کنند.

کدنویسی سایت

در صورتی که برنامه‌نویسی بلد نیستید، چیزی حدود 6 ماه تا 1 سال یا شاید بیشتر از آن زمان لازم است تا این کار را یاد بگیرید. در ضمن باید بابت یاد گرفتن این مهارت هزینه زیادی هم پرداخت کنید. در نتیجه اگر قصد دارید حوزه طراحی سایت را به صورت جدی دنبال کنید، دنبال یاد گرفتن کدنویسی بروید. اگر هدف‌تان این است که فقط یک سایت برای خودتان داشته باشید، اصلا به صرفه نیست که زمان و هزینه زیادی را برای یاد گرفتن کدنویسی صرف کنید.

یک راه دیگر برای ساخت سایت این است که یک برنامه‌نویس ماهر استخدام کنید تا کدهای سایت شما را بنویسد. این کار به سرمایه نسبتا زیادی احتیاج دارد، چون برای استخدام برنامه‌نویس باید هزینه زیادی بپردازید. معمولا شرکت‌های بزرگ و پردرآمد، از این روش برای ساخت سایت‌شان استفاده می‌کنند.

روش سوم این است که اصلا خودتان را درگیر کدنویسی و موارد پیچیده طراحی سایت نکنید. برای این کار باید سایت‌تان را با سرویس‌هایی بسازید که نیازی به کدنویسی ندارند. به عنوان مثال سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال یکی از همین سرویس‌ها است که با آن می‌توانید بدون کدنویسی، یک سایت کامل برای خودتان بسازید.

کدنویسی سایت شما در پرتال از قبل توسط برنامه‌نویسان حرفه‌ای انجام شده است و شما نیازی نیست با کدنویسی آشنایی داشته باشید. همانطور که گفتیم، گاهی اوقات افرادی که کدنویسی بلد هستند به دلایل مختلف از سرویس پرتال برای ساخت سایت استفاده می‌کنند. اگر شما هم با برنامه‌نویس سایت آشنا هستید، می‌توانید کدهای سایت خودتان را به راحتی تغییر دهید. در ویدیو زیر نحوه این کار را به شما آموزش داده‌ایم.

پرتال این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به کدهای سایت‌شان دسترسی داشته باشند تا بتوانند تغییراتی که نیاز دارند را روی سایت‌شان اعمال کنند. مثلا ممکن است بخواهید طراحی بخشی از قالب سایت‌تان را تغییر دهید. در این صورت می‌توانید کدهای قالب سایت را ویرایش کنید تا ظاهر سایت‌تان تغییر کند.

برای دسترسی به کدهای قالب سایت‌تان از نوار سمت راست پنل مدیریت، روی گزینه قالب کلیک کنید و بعد از آن گزینه «ویرایش قالب فعلی» را بزنید.

دسترسی به کدهای سایت

در ادامه وارد صفحه‌ای مثل عکس زیر می‌شوید. در این صفحه مشخصات و تنظیمات قالب سایت‌تان را می‌بینید. با کلیک روی دکمه «دانلود قالب»، کدهای قالب فعلی سایت‌تان دانلود می‌شود و می‌توانید آن را ویرایش کنید. بعد از ویرایش هم فایل قالب را دوباره در سایت وارد می‌کنید و تغییرات شما اعمال می‌شود.

تنظیمات قالب سایت

در این صفحه یک دکمه دیگر با عنوان «ویرایش فایل‌ها» وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید کدهای قالب سایت را ببنید و تغییرشان دهید. وقتی روی این دکمه کلیک کنید، صفحه‌ای مثل عکس زیر باز می‌شود که در آن پوشه‌های قالب سایت را مشاهده می‌کنید. با رفتن به این پوشه‌ها می‌توانید به فایل‌های کدنویسی سایت دسترسی پیدا کنید. برای تغییر کدها فقط کافیست از سمت چپ فایل روی دکمه «ویرایش» کلیک کنید. به این ترتیب کدهای آن قسمت از سایت برای شما باز شده و می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

البته برای تغییر دادن بخشی از قالب سایت‌تان، حتما لازم نیست خودتان کدهای قالب را تغییر دهید. پرتال برای شما پشتیبانی رایگان در نظر گرفته است که تغییرات قالب سایت را به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهند. فقط کافیست درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن تغییرات موردنظر شما در سایت‌تان اعمال شود.

02191003383 داخلی 2