۳۰٪ تخفیف ویژه حمایت از کسب و کارها در کرونا

چگونه یک همکار (مدیر) ایجاد کنم و دسترسی‌های مختلفی به او بدهم؟

گاهی اوقات بیشتر از یک نفر روی یک سایت کار می‌کنند. یعنی شما مدیر اصلی هستید و تعدادی هم همکار دارید که روی بخش‌های مختلف سایت کار می‌کنند. در پرتال برای راحتی کار شما، این امکان فراهم شده است که چند مدیر یا همکار برای سایت‌تان تعریف کنید. مثلا یک نیرو برای تولید محتوا در وبلاگ سایت دارید. این امکان وجود دارد که فقط دسترسی بخش وبلاگ را به این فرد بدهید تا مطالب را در سایت قرار دهد. یا این که می‌خواهید دسترسی مدیریت کامل سایت را به فرد دیگری هم بدهید تا در نبود شما، کارهای سایت را انجام دهد. این امکان را دارید که افراد دیگری را هم به عنوان مدیر سایت مشخص کنید.

شما می‌توانید نوع دسترسی هم همکار را بسته به نیازتان تعیین کنید. مثلا مشخص می‌کنید که همکار شما فقط به قسمت خاصی از پنل مدیریت دسترسی داشته باشد. در این صورت این فرد نمی‌تواند وارد بخش‌های دیگر پنل مدیریت شده و تغییراتی را اعمال کند. البته این را هم در نظر بگیرید که تعداد همکاران در هر بسته پرتال متفاوت است. در بسته کوچک فقط می‌توانید 3 همکار اضافه کنید. پس اگر تعداد کسانی که قرار است روی سایت شما کار کنند بیشتر از این است، باید بسته استاندارد یا پیشرفته را بخرید.

اضافه کردن همکار یا مدیر به وب‌سایت اصلا سخت نیست. در ویدیو زیر به شما توضیح دادیم که چطور همکار یا مدیر با دسترسی‌های مختلف به سایت‌تان اضافه کنید:

مرحله اول برای افزودن همکار به سایت این است که وارد پنل مدیریت سایت‌تان شوید. بعد از این کار، از منوی سمت راست روی گزینه «کاربران» کلیک کنید.

در ادامه گزینه‌های دیگری برای شما ظاهر می‌شود. از بین این گزینه‌ها روی «مدیران» کلیک کرده تا به بخش مدیران سایت‌تان بروید.

در ادامه وارد صفحه‌ای می‌شوید که تمام همکاران و مدیران را در آن می‌بینید. اگر هنوز مدیری را به سایت اضافه نکردید، در این قسمت فقط نام خودتان به عنوان مدیر اصلی سایت قرار دارد. برای اضافه کردن مدیر یا همکار جدید، از بالای همین صفحه روی دکمه سبز رنگ «مدیر جدید» کلیک کنید.

در ادامه به صفحه‌ای می‌روید که باید اطلاعات مدیر جدید را در آن وارد کنید. ابتدا نام کاربری، رمز عبور و سایر اطلاعات مدیر جدید را در کادرهای مربوطه بنویسید.

در پایین همین صفحه یک قسمت به اسم «دسترسی‌های مدیر» وجود دارد. این قسمت چند گزینه دارد که در ادامه کاربردشان را به شما توضیح می‌دهیم. با انتخاب گزینه اول، شخص موردنظر فقط به عنوان یک کاربر ساده در سایت شما ثبت می‌شود و به پنل مدیریت سایت دسترسی ندارد. در نتیجه این کاربر مدیر یا همکار سایت شما نخواهد بود.

گزینه دو دسترسی کامل به پنل مدیریت را به کاربر می‌دهد. وقتی این گزینه را انتخاب کنید، کاربر مورد نظر مثل شما به تمام بخش‌های پنل مدیریت سایت دسترسی دارد و می‌تواند تمام تنظیمات سایت را تغییر دهد.

با انتخاب گزینه سوم می‌توانید تعیین کنید که مدیر به کدام قسمت‌های پنل مدیریت سایت‌تان دسترسی داشته باشد. وقتی این گزینه را انتخاب می‌کنید چند گزینه دیگر در پایین آن ظاهر می‌شود. هر کدام از گزینه‌ها را که تیک بزنید، مدیر موردنظر به آن قسمت‌ها دسترسی پیدا می‌کند. شما هر وقت که بخواهید امکان کم یا زیاد کردن دسترسی مدیر را از این قسمت خواهید داشت. به عنوان مثال برای همکار بخش تولید محتوا می‌توانید دسترسی وبلاگ را بدهید. به این ترتیب همکار شما فقط می‌تواند مطالب را داخل وبلاگ قرار دهد و به بقیه بخش‌های مدیریت دسترسی ندارد.

در نهایت وقتی گزینه‌های مناسب را انتخاب کردید، روی دکمه سبز رنگ «ذخیره تغییرات» کلیک کنید. به این ترتیب تمام تنظیمات ذخیره شده و حساب همکار شما هم در سایت ایجاد می‌شود.

تا این جا یاد گرفتید که چطور یک مدیر یا همکار برای وب‌سایت‌تان ایجاد کنید. با نوشتن admin/ در انتهای آدرس سایت، همکار جدید شما می‌تواند وارد بخش مدیریت سایت شود. به عنوان مثال اگر آدرس سایت شما site.com است، آدرس ورود همکار شما به صورت site.com/admin خواهد بود. همکار شما با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که برای او تعیین کرده‌اید، از طریق این صفحه وارد پنل مدیریت می‌شود.

02191003383 داخلی 2