چگونه برای یک صفحه رمز عبور مشخص کنیم؟

هر سایت اینترنتی از تعداد زیادی صفحه مختلف تشکیل شده است که کاربران می‌توانند این صفحات و محتوای داخل آن‌ها را ببینند. مثلا در یک سایت فروشگاهی برای هر محصول یک صفحه وجود دارد یا برای هر مقاله‌ای که داخل سایت‌تان قرار می‌دهید هم یک صفحه درست می‌کنید. حالا گاهی اوقات بنا به دلایلی دوست ندارید کاربران صفحه خاصی از سایت شما و یا محتوای داخل آن را ببینند. مثلا در حال تغییر صفحه تماس با ما سایت‌تان هستید و نمی‌خواهید مشتریان فعلا این صفحه را ببینند. یکی از راه‌های حل این مشکل گذاشتن رمز عبور برای این صفحه است. به این ترتیب فقط افرادی که رمز عبور دارند می‌توانند محتوای صفحه را ببینند.

اگر می‌خواهید یک صفحه از سایت‌تان را با رمز عبور از کاربران مخفی کنید، ویدیو زیر را ببینید.

برای شروع ابتدا باید به قسمت ویرایش صفحه موردنظرتان بروید. وارد پنل مدیریت سایت‌تان شوید و از منوی سمت راست گزینه «صفحه‌ها» را بزنید. با این کار یک منوی جدید باز می‌شود و از بین گزینه‌های آن روی «فهرست صفحه‌ها» کلیک کنید.

در ادامه وارد قسمتی می‌شوید که تمام صفحات سایت شما را نمایش می‌دهد. در ادامه روی عنوان صفحه‌ای که می‌خواهید برای آن رمز عبور تعیین کنید کلیک کرده تا وارد بخش ویرایش آن صفحه شوید.

وقتی وارد بخش ویرایش صفحه شدید، از قسمت بالا سمت راست و زیر عنوان صفحه روی گزینه «تنظیمات» کلیک کرده تا بخش تنظیمات صفحه برای شما باز شود.

در ادامه یک پنجره مثل تصویر زیر برای‌تان باز می‌شود. در این پنجره می‌توانید تنظیمات مختلف صفحه را انجام دهید. یک قسمت با عنوان رمز عبور در این پنجره وجود دارد که فقط کافیست رمز عبور موردنظرتان را در کادر مربوط به آن وارد کنید. در نهایت بعد از وارد کردن رمز، روز دکمه «بستن» کلیک کنید تا این پنجره بسته شود.

حالا برای این که تغییرات انجام شده روی سایت اعمال شود، از بالای صفحه روی دکمه سبز رنگ «ذخیره تغییرات» کلیک کنید. به همین سادگی می‌توانید برای هر صفحه، محصول و حتی مطلب وبلاگ‌تان رمز عبور قرار دهید تا فقط افرادی بتوانند آن صفحه را ببینند که رمز عبور داشته باشند.

اگر به صفحه‌ای که برای آن رمز عبور قرار دادید بروید، مشاهده می‌کنید که مثل عکس زیر از شما رمز عبور درخواست می‌شود. بعد از وارد کردن رمز عبوری که خودتان تعیین کردید، محتوای صفحه برای شما به نمایش درمی‌آید.

برای حذف رمز عبور صفحه هم فقط کافیست دوباره به قسمت تنظیمات در بخش ویرایش صفحه بروید و رمز عبوری که برای صفحه سایت‌تان قرار داده بودید را پاک کنید. به این ترتیب صفحه مورد نظر دوباره بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور نمایش داده می‌شود.

02191003383 داخلی 2