۳۰٪ تخفیف ویژه حمایت از کسب و کارها در کرونا

چگونه کیف پول کاربران را شارژ کنم؟

یکی از امکاناتی که پرتال برای سایت‌های فروشگاهی در نظر گرفته است، قابلیت کیف پول برای کاربران است. با این قابلیت مشتری شما می‌توانید از طریق اعتباری که در کیف پولش دارد از شما خرید کند. کیف پول مشتریان در سایت شما 2 کاربرد اصلی دارد. اولین مورد این است که می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هر مشتری جدیدی که در سایت شما ثبت نام کرد، مبلغی در کیف پولش به صورت خودکار شارژ شود. این مبلغ به عنوان هدیه‌ای از طرف شما خواهد بود و مشتری هنگام خرید محصول می‌تواند از آن استفاده کند. استفاده دوم کیف پول سایت‌تان این است که مشتری می‌تواند کیف پول خودش را شارژ کند و موقع ثبت سفارش هزینه محصولات از اعتبار کیف پولش کم شود.

به عبارت دیگر کیف پول حساب مشتریان سایت شما هم می‌تواند توسط شما شارژ شود و هم این که مشتری شخصا می‌تواند هر مبلغی که دوست دارد را در کیف پولش واریز کرده و بعدا از آن برای خرید محصول استفاده کند. در ویدیو زیر به شما آموزش دادیم که چطور از کیف پول سایت‌تان استفاده کنید.

یکی از قابلیت‌های کیف پول سایت شما این است که می‌توانید آن را طوری تنظیم که بعد از ثبت نام یک مشتری در سایت، مبلغ دلخواه شما در کیف پول متشری شارژ شود. این مبلغ نوعی هدیه یا تخفیف از طرف شماست و باعث می‌شود که مشتری تمایل بیشتری به خرید پیدا کند. برای این کار ابتدا وارد پنل مدیریت سایت‌تان شوید. از منوی سمت راست روی گزینه «تنظیمات وب‌سایت» کلیک کنید. در ادامه گزینه‌های دیگری به شما نمایش داده می‌شود و از بین آن‌ها روی «تنظیمات کاربری» کلیک کنید.

در ادامه وارد صفحه تنظیمات کاربران سایت‌تان می‌شوید. در این صفحه یک قسمت با عنوان «اعتبار پیش‌فرض کیف پول» وجود دارد. فقط کافیست مبلغی که دوست دارید کیف پول کاربر شما بعد از ثبت نام شارژ شود را در این کادر وارد کنید. در نهایت دکمه «ذخیره تغییرات» را بزنید. از حالا به بعد هر کاربری که در سایت شما ثبت نام می‌کند، به صورت خودکار مبلغی که وارد کردید در کیف پولش شارژ می‌شود و می‌تواند از آن برای خرید محصولات سایت‌تان استفاده کند.

وقتی کاربری در سایت شما ثبت نام می‌کند و وارد پنل کاربری می‌شود، می‌تواند از بالای صفحه میزان شارژ کیف پولش را ببیند. کاربر شما با این پول می‌تواند از سایت‌تان خرید کند و اگر هزینه سفارش بیشتر از این مبلغ بود، به میزان شارژ کیف پول از هزینه سفارش مسر می‌شود و بقیه مبلغ را کاربر باید پرداخت کند.

حالا اگر می‌خواهید اعتبار کیف پول یک کاربر خاص را افزایش یا کاهش دهید، از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینه «کاربران» کلیک کنید و بعد گزینه «کل کاربران» را بزنید.

در ادامه وارد صفحه‌ای می‌شوید که لیست تمام کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده‌اند در آن قرار دارد. حالا برای این که مبلغ شارژ کیف یک کاربر را تغییر دهید ابتدا نام کاربری آن را کپی کرده و بعد روی مبلغ شارژ کیف پولش کلیک کنید.

در ادامه وارد صفحه گردش حساب این کاربر می‌شوید. در این صفحه تراکنش‌های کیف پول کاربر به شما نمایش داده می‌شود. از بالا سمت چپ صفحه روی دکمه «ثبت تراکنش» کلیک کنید.

در ادامه وارد صفحه ثبت تراکنش می‌شوید. در این صفحه می‌توانید مبلغ دلخواه خودتان را به کیف پول یک کاربر اضافه یا از آن کسر کنید. این صفحه 3 بخش دارد. در بخش اول مبلغ را وارد کرده و در سمت راست آن گزینه افزایش یا کاهش را انتخاب کنید. بعد در قسمت نام کاربری، همان نام کاربری که در مراحل قبلی کپی کرده بودید را وارد کنید. در قسمت توضیحات هم می‌توانید متن دلخواه خودتان را بنویسید.

در ادامه وقتی که تمام بخش‌ها را کامل کردید روی دکمه سبز رنگ «ثبت تراکنش» کلیک کنید.

به این ترتیب مبلغی که انتخاب کردید از حساب کاربر موردنظر کسر یا به آن اضافه می‌شود.

حالا اگر کاربر شما وارد پنل کاربری خودش در سایت‌تان شود، می‌تواند مبلغ جدید شارژ کیف پولش را ببیند. برای این کاربر شما بتواند کیف پولش را شارژ کند باید روی قسمتی که میزان اعتبار حسابش را نمایش داده کلیک کند.

با این کار کاربر شما وارد بخش کیف پولش می‌شود. در این قسمت 2 گزینه برای شارژ کیف پول وجود دارد. با انتخاب این گزینه‌ها و طی کردن مراحل پرداخت، اعتبار کیف پول مشتری شما شارژ می‌شود و می‌تواند برای خرید محصول از آن استفاده کند.

به عنوان مثال اگر کاربر گزینه شارژ الکترونیک را انتخاب کند وارد صفحه زیر می‌شود. در این صفحه مبلغ موردنظر، درگاه پرداخت و توضیحات را وارد کرده و با زدن دکمه «شروع پرداخت» به درگاه پرداخت منتقل می‌شود تا مبلغ وارد کرده را پرداخت کند. بعد از پرداخت، این مبلغ به شارژ کیف پول کاربر شما اضافه می‌شود.

02191003383 داخلی 2