💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

زبان برنامه‌نویسی پرتال چیست؟

پرتال با یک زبان برنامه‌نویسی ایجاد نشده است و ترکیبی از چند زبان برنامه‌نویسی است. سمت بک‌اند پرتال با فریمورک Asp.Net که بر پایۀ زبان برنامه‌نویسی #C است توسعه داده شده است. سمت فرانت‌اند هم با زبان‌های برنامه‌نویسی Html و Css و JavaScript توسعه یافته است.

سایت‌هایی که می‌بینیم در ظاهر ترکیبی از المان‌ها، متن و عکس هستند، اما در پشت پردۀ هر سایتی هزاران خط کد وجود دارد. تمام کارهایی که در یک سایت انجام می‌شوند، توسط برنامه‌نویسی شکل گرفته‌اند. حتی ساده‌ترین کارها مثل اضافه کردن یک محصول به سبد خرید، به چندین خط کدنویسی نیاز دارد. زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی وجود دارند که سایت‌ها به‌وسیلۀ آن‌ها ایجاد شده‌اند. در نتیجه سایت‌ها با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی درست می‌شوند و از این نظر با هم تفاوت‌هایی دارند. سایت ساز پرتال از پایه برنامه‌نویسی شده و برای ساخت آن از چند زبان برنامه‌نویسی استفاده کردیم. در ویدیوی زیر، در مورد زبان برنامه‌نویسی پرتال و تفاوت آن با وردپرس توضیح دادیم.

زبان برنامه‌نویسی پرتال چیست؟

کدهای سایت ساز پرتال ترکیبی از چند زبان برنامه‌نویسی است. هستۀ پرتال با فریمورک ASP.NET و زبان‌برنامه‌نویسی #C کدنویسی شده است. سایت‌های بزرگ و معروفی مثل time.ir و emalls.ir از این زبان برنامه‌نویسی برای طراحی سایت خودشان استفاده کرده‌اند. حالا به این موضوع می‌پردازیم که چه تفاوتی بین پرتال و وردپرس وجود دارد.

آیا پرتال با وردپرس درست شده است؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. با وردپرس می‌توانید یک سایت اینترنتی بسازید، برای آن قالب تهیه کنید و محتوای خودتان را داخل آن قرار دهید. وردپرس با زبان برنامه‌نویسی PHP کدنویسی شده است. در نتیجه باید بگوییم که پرتال و وردپرس از پایه با هم تفاوت دارند. بعضی از سایت سازها برپایۀ وردپرس هستند و یک سایت وردپرسی در اختیار شما قرار می‌دهند، اما صفر تا صد پرتال به‌صورت اختصاصی کدنویسی شده است. درواقع باید بگوییم که پرتال و وردپرس فقط از این نظر به هم شبیه هستند که در هردو می‌توانید محتوا و محصول قرار دهید. به جز این مورد، شباهت زیادی بین پرتال و وردپرس وجود ندارد.

برای ساخت سایت با وردپرس باید ابتدا هاست و دامنه خریداری کرده و بعد وردپرس را روی هاست نصب کنید. بعد از نصب وردپرس هم باید قالب و افزونه‌های لازم را روی وردپرس نصب کنید. این کارهای هم زمان‌بر هستند و هم به دانش فنی خاصی نیاز دارند. برای کار با وردپرس باید آموزش ببینید تا بتوانید سایت دلخواه خودتان را بسازید.

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های پرتال با وردپرس این است که پرتال خیلی ساده و سریع یک سایت به شما تحویل می‌دهد. در واقع پرتال نه نیاز به نصب دارد و نه لازم است تنظیمات و کدنویسی‌های خاصی را انجام دهید. ما پرتال را طوری طراحی کردیم که در عین سادگی، تمام نیازهای شما را برآورده کند. پرتال یک پکیج کامل با تمام امکانات در اختیار شما قرار می‌دهد که شامل هاست، دامنه و هر چیز دیگری است که برای طراحی سایت به آن نیاز دارید.

تفاوت دیگر پرتال با وردپرس در پشتیبانی مستقیم است. وردپرس یک نرم‌افزار رایگان است و هیچ نوع خدمات پشتیبانی ارائه نمی‌کند. در واقع اگر سایت وردپرسی شما دچار مشکلی شود، باید یک متخصص وردپرس استخدام کنید تا مشکل را برای شما رفع کند. تفاوت پرتال با وردپرس این است که پرتال خدمات پشتیبانی رایگان دارد. یعنی اگر مشکلی برای سایت شما ایجاد شد، لازم نیست برای استخدام یک فرد متخصص هزینه کنید. تیم پشتیبانی پرتال به صورت رایگان به مشکلات و سوالات کاربران سایت ساز پرتال پاسخ می‌دهد و آن‌ها را رفع می‌کند.

02191003383 داخلی 2