ثبت سفارش بدون ثبت نام کاربر در سایت

ممکن است با این مورد مواجه شده باشید که کاربری بدون ثبت نام در سایت‌تان، یک سفارش ثبت کرده است. شاید فکر می‌کنید که مشکلی در سایت‌تان وجود دارد، اما این یکی از ویژگی‌های پرتال است که قابلیت خرید محصول بدون ثبت نام در سایت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید این قابلیت را غیرفعال کنید و مشتری فقط بعد از ثبت نام در سایت بتواند خریدش را انجام دهد، ویدیو زیر را ببینید.

اگر تجربه خرید اینترنتی داشته باشید، حتما می‌دانید که برای خرید از اکثر سایت‌های فروشگاهی باید در آن سایت ثبت نام کنید. به عنوان مثال اگر قصد خرید از سایت دیجی کالا را داشته باشید، حتما باید در این سایت یک حساب کاربری بسازید تا بتوانید ثبت سفارش کنید. با این وجود فروشگاه‌های اینترنتی هم هستند که امکان خرید محصول بدون ثبت نام در سایت را فراهم کرده‌اند.

در هر صورت فروشگاه ساز پرتال به شما حق انتخاب داده که با توجه به نیاز خودتان روش ثبت سفارش را تغییر دهید. شما می‌توانید امکان ثبت سفارش در سایت بدون ثبت نام را فعال کنید یا این که کاربران بدون ثبت نام در سایت هم بتوانند سفارش خودشان را انجام دهند. این کار به راحتی انجام می‌شود و فقط با چند کلیک تنظیمات سایت‌تان را برای ثبت نام کاربران تغییر می‌دهید.

نحوه فعال‌سازی ثبت سفارش بدون ثبت‌نام در سایت

ابتدا وارد پنل مدیریت فروشگاه اینترنتی‌تان شوید و از منوی سمت راست روی گزینه «تنظیمات وب‌سایت» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه چند گزینه دیگر باز می‌شود، در این منوی جدید روی گزینه «تنظیمات کاربری» کلیک کنید.

بعد از این کار وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در آن می‌توانید تنظیمات ثبت نام در سایت‌تان را تغییر دهید. همانطور که در عکس زیر می‌بینید، در بخش عضویت همین صفحه 2 گزینه وجود دارد.

گزینه اول «ثبت نام برای عموم آزاد باشد» است. با انتخاب این گزینه کاربران باید در سایت ثبت نام کنند تا بتوانند سفارش خودشان را ثبت کنند.

گزینه دوم «غیرفعال باشد» است. با انتخاب این گزینه قابلیت ثبت نام در سایت‌تان غیرفعال می‌شود. حالا کاربران بدون ثبت نام در سایت می‌توانند سفارش خودشان را ثبت کنند.

بعد از این که گزینه موردنظرتان را انتخاب کردید، روی دکمه سبز رنگ ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات سایت‌تان ذخیره شود.

در کنار بخش عضویت، یک قسمت دیگر به نام «نحوه فعال‌سازی» وجود دارد. در این قسمت می‌توانید تعیین کنید کاربرانی که در سایت‌تان ثبت نام کرده‌اند، چطور تایید شوند.

با انتخاب گزینه «به صورت خودکار انجام شود»، کاربرانی که در سایت شما ثبت نام می‌کنند به صورت خودکار تایید می‌شوند. با انتخاب گزینه «توسط مدیر انجام شود»، مدیران سایت باید کاربران ثبت نام شده را به صورت دستی تایید کنند. کاربری که در سایت شما ثبت نام می‌کند تا قبل از این که تایید نشود، امکان ثبت سفارش ندارد. پس اگر گزینه تایید دستی را انتخاب کردید، حواس‌تان باشد که خودتان یا فرد دیگری به صورت مداوم کاربران ثبت نام شده را تایید کنند.

این که کاربران بتوانند بدون ثبت نام در سایت، سفارش خود را ثبت کنند باعث می‌شود که مراحل ثبت سفارش کمتر شود. به همین دلیل بعضی از مشتریان دوست دارند که بدون ثبت نام در سایت خریدشان را انجام دهند. به هر حال پرتال این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است که مشتریان بتوانند بدون ثبت نام هم از سایت شما خرید کنند.

02191003383 داخلی 2