۳۰٪ تخفیف ویژه حمایت از کسب و کارها در کرونا

رایگان بودن هزینه ارسال در پست‌رسان

پست‌رسان سرویسی است که به عنوان یک واسط بین فروشگاه اینترنتی و شرکت پست عمل می‌کند. به زبان ساده، پست‌رسان یکسری امکانات در اختیار فروشگاه‌های اینترنتی قرار می‌دهد تا راحت‌تر بتوانند کالاها را برای مشتری ارسال کنند. یکی از امکانات پست‌رسان این است که قابلیت پرداخت در محل را برای فروشگاه‌های اینترنتی فراهم می‌کند.

اگر این سرویس روی سایت شما فعال باشد، وقتی مشتری ثبت سفارش می‌کند مامور پست به محل شما می‌آید و سفارش را تحویل می‌گیرد. بعد از آن، بسته سفارش به مشتری تحویل داده می‌شود و هزینه سفارش در همان‌جا از مشتری دریافت خواهد شد. در نهایت هزینه سفارش به حساب شما واریز می‌شود.

خدمات پست رسان

فروشگاه ساز پرتال برای این که کار شما راحت شود و به سادگی بتوانید از خدمات پست‌رسان استفاده کنید؛ یک افزونه برای اتصال به این سرویس تهیه کرده است. با فعال کردن افزونه پست‌رسان، سایت شما بدون انجام کدنویسی به سرویس پست‌رسان متصل شده و می‌توانید از خدمات این شرکت استفاده کنید.

کار با سرویس پست‌رسان و نحوه اتصال آن به فروشگاه‌تان خیلی ساده است و نیاز به دانش خاصی ندارد. البته گاهی اوقات ممکن است به دلیل اشتباهات کوچکی که در اتصال به سرویس پست‌رسان رخ می‌دهد، مشکلاتی در استفاده از این سرویس به وجود بیاید. یکی از مشکلات رایج کاربران این است که پست‌رسان هزینه ارسال را رایگان به مشتری نمایش می‌دهد. در ویدیو زیر به شما توضیح دادیم که چطور این مشکل را رفع کنید:

اگر بعد از فعال کردن پست‌رسان در فروشگاه‌تان، هزینه ارسال به صورت رایگان به مشتری نمایش داده می‌شود، مشکل از تنظیمات این افزونه است. موقع فعال کردن افزونه پست‌رسان در فروشگاه‌تان، نام کاربری و رمز عبور پست‌رسان از شما خواسته می‌شود. نکته مهم این است که رمز عبوری که در این بخش وارد می‌کنید، با رمز عبوری که به وسیله آن در پست‌رسان ثبت‌نام کرده‌اید فرق دارد. رمز عبور این بخش را باید از پست‌رسان بگیرید و وارد کنید.

برای گرفتن رمز عبور پست‌رسان و وارد کردن آن در تنظیمات افزونه، باید با پست‌رسان تماس بگیرید و رمز API را از آن‌ها بگیرید. به همین راحتی مشکل رایگان نمایش داده شدن هزینه ارسال در پست‌رسان حل می‌شود و هزینه ارسال کالا موقع ثبت سفارش به صورت دقیق به نمایش در می‌آید.

02191003383 داخلی 2