فاوآیکون رو قرار دادم اما نمایش داده نمیشود

فاوآیکون یا Favicon یک نماد کوچک است که در نوار بالای مرورگر و سمت چپ پنجره مرورگر نمایش داده می‌شود. فاوآیکون می‌تواند لوگو سایت شما باشد. با این کار وقتی کاربر چند پنجره را باز می‌کند، از طریق فاوآیکون می‌تواند پنجره سایت شما را پیدا کرده و آن را باز کند. فاوآیکون را خودتان از طریق تنظیمات سایت باید وارد کنید. این کار به راحتی در پرتال قابل انجام است که مراحل آن را در آموزش دیگری توضیح داده‌ایم.

دلایل عدم نمایش فاوآیکون در سایت

بعضی از کاربران پرتال تمام مراحل قراردادن فاوآیکون در سایت را به درستی انجام داده‌اند، اما هنوز آن را در مرورگرشان مشاهده نمی‌کنند. این مشکل به دلیل کش مرورگر است و به سادگی می‌توان آن را رفع کرد. در ویدیو زیر به شما آموزش دادیم که چطور این مشکل را حل کنید.

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید، با فشار دادن همزمان دکمه‌های Ctrl و F5 کش مرورگر پاک می‌شود و فاوآیکون سایت‌تان به نمایش درمی‌آید. در سایر سیستم عامل‌ها و پلتفرم‌ها هم برای پاک کردن کش به تنظیمات مرورگر بروید و گزینه پاک کردن کش را بزنید. به عنوان نمونه در مرورگر کروم اندروید برای پاک کردن کش باید روی سه نقطه بالای صفحه بزنید. گزینه Settings را انتخاب کنید. وارد بخش Privacy and security شوید. روی گزینه Clear browsing data بزنید. از بخش Advanced تیک Cached images and files را بزنید. در نهایت دکمه Clear data در پایین صفحه را بزنید تا کش مرورگر شما پاک شود.

02191003383 داخلی 2