حمل و نقل

پرتال این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا روش‌های مختلفی برای ارسال سفارش تعیین کنید. همچنین می‌توانید هزینۀ حمل و نقل را به میزان دلخواهتان تعریف کنید. به‌طور کلی بهترین روش‌های ارسال کالا برای فروشگاه‌های اینترنتی عبارتند از:

  1. شرکت پست
  2. پیک
  3. باربری
  4. شرکت‌های خصوصی

بهترین و پرکاربردترین روش ارسال سفارش این است که از طریق شرکت پست اقدام کنید. مهم‌ترین ویژگی ارسال پستی سفارش‌ها این است که می‌توانید سفارش را به هر نقطۀ ایران و حتی روستاها هم بفرستید. در ضمن، ارسال پستی سفارش‌ها هزینۀ مناسبی دارد.

اگر مشتری در شهر شما حضور دارد و می‌خواهید سفارش را در کمترین زمان به دستش برسانید، بهترین راه این است که از از پیک استفاده کنید. پرتال این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که سایتتان را به الوپیک متصل کنید. به این ترتیب وقتی سفارش را آماده کردید، پیک به محل شما می‌آید و سفارش را تحویل می‌گیرد. بعد از آن هم سفارش را در کمترین زمان به مشتری می‌رساند.

در صورتی که محصولات شما بزرگ یا سنگین هستند، بهترین راه این است که از شرکت‌های باربری برای ارسال سفارش استفاده کنید. شرکت‌های خصوصی مثل پست‌رسان با شرکت پست قرارداد دارند و خدمات پرداخت در محل برای فروشگاه‌های اینترنتی فراهم می‌کنند. شما می‌توانید سایتتان را به پست‌رسان متصل کنید و وقتی که سفارش آماده شد، مأمور پست به محل شما می‌آید و سفارش را تحویل می‌گیرد. سپس سفارش را به مشتری تحویل داده و هزینۀ آن را موقع تحویل، از مشتری دریافت می‌کند. پرداخت در محل تأثیر زیادی روی جلب اعتماد مشتریان دارد و فروشتان را بیشتر می‌کند.

تعیین روش حمل و نقل در پرتال

در پرتال شما می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را که خواستید برای ارسال سفارش در نظر بگیرید. مثلاً می‌توانید مشخص کنید که اگر محل دریافت سفارش در تهران بود، حمل و نقل از طریق پیک انجام شود. در ادامۀ این قسمت از راهنمای پرتال، در مورد هزینه ارسال و تنظیمات حمل و نقل در سایتتان توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2