مالیات

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد فکر می‌کنید برای کسب و کار و فروشگاه اینترنتی خودتان لازم نیست مالیات پرداخت کنید. به‌طور کلی، هر فرد حقیقی و حقوقی به اندازه درآمدی که دارد باید مالیات پرداخت کند. فرقی هم نمی‌کند فروشگاه فیزیکی داشته باشید یا فروشگاه اینترنتی؛ در هر صورت باید مالیات خود را پرداخت کنید.

مالیات کسب و کارهای اینترنتی

مالیاتی که دولت برای شما تعیین می‌کند به عوامل مختلفی مثل نوع فعالیت و محصولات یا خدمات شما بستگی دارد. قوانین مالیاتی به‌صورت مرتب در حال تغییر است و فرمول یکسانی برای محاسبه مالیات تمام کسب و کارها وجود ندارد. در بخش نحوه محاسبه مالیات از راهنمای پرتال، توضیحات بیشتری در این مورد به شما دادیم.

فرقی نمی‌کند سایت فروشگاهی دارید یا در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی محصولی را می‌فروشید؛ در هر صورت باید نسبت به درآمدی که دارید، مالیات پرداخت کنید. اگر محصولات یا خدمات شما مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد، باید 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را هم پرداخت کنید. البته این مالیات را باید از مشتری بگیرید و روی قیمت محصولتان حساب کنید.

برای شروع کار و انجام امور مالیاتی، نیاز به کد مالیاتی دارید. در بخش دریافت کد مالیاتی راهنمای پرتال به شما توضیح دادیم چطور این کد را برای کسب و کارتان دریافت کنید. به‌طور کلی باید یک آشنایی نسبی با ساز و کار مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی داشته باشید؛ به همین دلیل در راهنمای پرتال تمام چیزهایی که در این زمینه نیاز دارید، توضیح داده شده است.

برای اینکه بیشتر با قوانین مالیاتی و ساز و کار آن‌‌ها آشنا شوید، بهتر است قسمت آشنایی ابتدایی با قوانین مالیاتی را مطالعه کنید. در این قسمت توضیجات کاملی در مورد مالیات فروشگاه اینترنتی ارائه دادیم.

02191003383 داخلی 2