قالب

اولین چیزی که مشتری بعد از ورود به سایتتان می‌بیند، ظاهر آن است. ظاهر سایت مثل ویترین و دکور مغازه است. به همان میزان که ویترین و ظاهر مغازه روی مشتری تأثیر دارد، ظاهر سایت هم روی مشتریانی که از فروشگاه اینترنتی شما بازدید می‌کنند اثر می‌گذارد. یک سایت جذاب، زیبا، مرتب و سریع می‌تواند فروش شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

قالب سایت همان ظاهر فروشگاه اینترنتی است که در مورد آن توضیح دادیم. اولین قدم برای ایجاد سایت در پرتال این است که قالب سایتتان را انتخاب کنید. در صفحۀ قالب‌ها می‌توانید تمام قالب‌های پرتال را مشاهده کرده و هر کدام که خواستید را برای سایتتان انتخاب کنید. پرتال در حال حاضر 43 قالب متفاوت با طرح‌های گوناگون دارد و این تعداد با قالب‌های جدیدی که طراحی می‌کنیم، بیشتر هم می‌شود. شما می‌توانید هر کدام از این قالب‌ها را که خواستید برای سایتتان فعال کنید. همچنین امکان تغییر قالب سایت بدون هیچ محدودیتی وجود دارد و هر زمان که خواستید، می‌توانید ظاهر سایتتان را تغییر دهید.

یک قالب خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای انتخاب قالب سایت فقط زیبایی و ظاهر آن ملاک نیست، بلکه باید به موارد مهم دیگری هم توجه کنید. ما در پرتال سعی کردیم از هر جهت بهترین قالب‌های ممکن را برای شما آماده کنیم. موارد زیر در همۀ قالب‌های پرتال رعایت شده است تا مشتریان شما تجربۀ خیلی خوبی از خریدشان داشته باشند:

  • قالب‌های پرتال به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق استانداردهای روز کدنویسی شده‌اند. در نتیجه تمام قالب‌های پرتال بسیار سریع و بهینه هستند.
  • تمام قواعد و اصول سئو در قالب‌های پرتال رعایت شده است.
  • قالب‌های پرتال طوری طراحی شده‌اند که مشتریان شما به‌راحتی می‌توانند به قسمت‌های مختلف سایتتان دسترسی داشته باشند و خریدشان را انجام دهند.
  • تمام بخش‌های قالب‌های پرتال قابل تغییر هستند و شما می‌توانید هر قالب را مطابق سلیقه و نیاز خودتان ویرایش کنید.
  • تمام قالب‌های پرتال به اصطلاح Opensource هستند، یعنی می‌توانید کدهای قالب را به‌راحتی تغییر دهید تا طراحی اختصاصی خودتان را داشته باشید.

تمام قالب‌های پرتال قابلیت شخصی‌سازی دارند. شما می‌توانید بخش‌های مختلف سایتتان و یا رنگ قالب را تغییر دهید. انجام این کارها بسیار ساده است و نیازی به کدنویسی ندارند. فقط کافیست یک تیکت به پشتیبانی پرتال بفرستید تا تغییرات موردنظر شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهیم.

انتخاب قالب سایت و اعمال تغییرات در آن

اولین کاری که برای ایجاد سایتتان در پرتال باید انجام دهید این است که یکی از قالب‌های پرتال را برای سایتتان انتخاب کنید. در بخش (انتخاب قالب) راهنمای پرتال به شما یاد دادیم که چطور بهترین و مناسب‌ترین قالب را برای سایتتان انتخاب کنید.

بعد از اینکه سایت شما ایجاد شد، باید بخش‌های مختلف قالب که به‌صورت پیش‌فرض طراحی شده‌اند را با توجه به نیاز خودتان تغییر دهید. اگر از بخش مدیریت سایتتان روی گزینۀ "مشاهده وب‌سایت" کلیک کنید، می‌توانید ظاهر سایتتان را ببینید. در کنار هر بخش از سایتتان یک دکمه با نام "ویرایش" قرار دارد. با کلیک روی این دکمه می‌توانید آن بخش از سایت را به‌راحتی ویرایش کنید. این دکمه فقط برای مدیر سایت نمایش داده می‌شود و کاربران عادی سایتتان آن را نمی‌بینند.

قالب سایت شما از بخش‌های مختلفی به نام ابزارک تشکیل شده‌اند. در واقع صفحات سایت شما از کنار هم قرار گرفتن چندین ابزارک شکل گرفته‌اند. شما می‌توانید خیلی ساده و سریع این ابزارک‌ها را ویرایش کنید و محتوای آن‌ها را تغییر دهید. در بخش (ابزارک‌ها) به شما توضیح دادیم که چطور این کار را انجام دهید.

بعد از این کارها باید محتوای منوهای سایتتان را تعیین کنید. منوهای هر قالب متفاوت است و قالب‌های پرتال ممکن است یک یا چند منو داشته باشند. منو قسمتی است که لینک صفحات مهم سایتتان را داخل آن قرار می‌دهید تا بازدیدکنندگان سایت، راحت‌تر بتوانند به این صفحات دسترسی داشته باشند. در قسمت (منوی سایت) به‌صورت کامل در مورد منوها و نحوۀ تغییر آن‌ها توضیح دادیم.

چیدمان یا ترتیب نمایش هر بخش از سایت هم می‌توانید به‌وسیلۀ کدنویسی تغییر دهید. همچنین می‌تواند تغییرات موردنیازتان را از طریق تیکت برای تیم پشتیبانی پرتال بفرستید تا به‌صورت رایگان برای شما انجام شوند. در بخش (تغییر چیدمان) خیلی کامل‌تر در مورد نحوۀ انجام این نوع از تغییرات در قالب سایتتان توضیح دادیم.

رنگ و فونت سایت شما قابل تغییر است و می‌توانید این موارد را هم با کدنویسی تغییر دهید. این کارها را تیم پشتیبانی پرتال به‌صورت رایگان برای شما انجام می‌دهد. در بخش (تغییر فونت و رنگ) راهنمای پرتال در این خصوص توضیحات کاملی به شما دادیم.

در نهایت هر قالب تنظیمات خاصی دارد که در صورت نیاز، می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. در بخش (تنظیمات) این مورد را هم به‌صورت کامل و دقیق توضیح دادیم. با مطالعۀ این بخش از راهنمای پرتال، به‌راحتی می‌توانید ظاهر سایتتان را همانطور که دوست دارید ایجاد کنید. اگر همچنان سؤالی در ذهنتان باقی‌مانده بود، حتماً بخش (سؤال‌های پرتکرار) را مشاهده کنید. در این قسمت پرتکرارترین سؤالاتی که در رابطه با قالب‌ها از تیم پشتیبانی پرتال پرسیده می‌شود را جمع‌آوری کردیم و به تمام آن‌ها پاسخ دادیم.

02191003383 داخلی 2