💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

کاربران

بازدیدکنندگان سایت شما می‌توانند در فروشگاهی که با پرتال ساختید، ثبت‌نام کنند. به این ترتیب، بازدیدکنندگان به کاربران سایت شما تبدیل می‌شوند. وقتی کاربری در سایت شما ثبت‌نام می‌کند، می‌تواند به پنل کاربری خودش دسترسی داشته باشد. کاربران از طریق بخش پنل کاربری به سفارش‌هایی که در سایتتان ثبت کرده‌اند و اطلاعات آن‌ها دسترسی دارند. همچنین می‌توانند مدارک خودشان را برای شما ارسال کرده و لیست محصولاتی که به عنوان علاقه‌مندی‌هایشان انتخاب کرده‌اند را مشاهده کنند.

علاوه‌بر این موارد، کاربران سایت شما می‌توانند از طریق پنل کاربری برای شما تیکت یا درخواست پشتیبانی ارسال کنند. شما هم به این تیکت‌ها پاسخ می‌دهید و مشکل یا سؤال یا کاربرانتان را رفع می‌کنید. شما به‌عنوان مدیر سایت این امکان را دارید تا لیست تمام کاربران سایتتان را مشاهده کرده و آن‌ها را مدیریت کنید. حتی می‌توانید خودتان کاربر جدیدی را برای سایتتان ثبت کنید یا به کاربر دیگری دسترسی پنل مدیریت سایتتان را بدهید.

امکان ثبت‌نام کاربران در تمام بسته‌های پرتال وجود دارد، اما در بستۀ مبتدی نمی‌توانید ادمین یا همکار اضافه کنید. در بستۀ کوچک هم امکان ارسال تیکت توسط کاربران به شما وجود ندارد.

غیرفعال کردن عضویت و ثبت‌نام در سایت

قابلیت ثبت‌نام کاربران در سایتتان به‌صورت پیش‌فرض فعال است، اما در صورت نیاز می‌توانید آن را غیرفعال کنید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. از منوی سمت راست پنل مدیریت سایتتان روی گزینۀ "تنظیمات وب‌سایت" کلیک کنید.
  2. از بین گزینه‌های باز شده، روی "تنظیمات کاربری" کلیک کنید.
  3. در بخش "عضویت" می‌توانید مشخص کنید که امکان ثبت‌نام برای بازدیدکنندگان فراهم باشد یا آن را غیرفعال کنید.
  4. در بخش "نحوه‌ی فعال‌سازی" می‌توانید یکی از 2 گزینۀ خودکار یا تأیید توسط مدیر را انتخاب کنید.
  5. در قسمت "اعتبار پیش‌فرض کیف‌پول" می‌توانید یک مبلغ مشخص کنید. این مبلغ بعد از ثبت‌نام کاربران به عنوان اعتبار به کیف پول حساب کاربریشان اضافه می‌شود.
  6. در نهایت روی دکمۀ ذخیره تغییرات کنید.

اگر در بخش "نحوه‌ی فعال‌سازی"، گزینۀ توسط مدیر انجام شود را انتخاب کنید، باید هر کاربری که ثبت‌نام می‌کند را از بخش کاربران تأیید کنید تا بتواند به پنل کاربری خودش دسترسی داشته باشد. در بخش بعدی راهنمای پرتال در مورد مدیریت کاربران سایتتان توضیح دادیم و گفتیم که چطور لیست تمام کاربران و اطلاعات آن‌ها را ببینید.

02191003383 داخلی 2