۳۰٪ تخفیف ویژه به مناسبت عید نوروز

آشنایی با ترب و مدل کاری آن

اگر همین الان اسم چند محصول را در گوگل سرچ کنید، احتمالا سایت ترب در اکثر این محصولات جزو 3 نتیجه اول است. به همین دلیل خیلی از مشتریانی که قصد خرید محصولی را دارند، از سایت ترب بازدید می‌کنند. سایت ترب یک فروشگاه اینترنتی نیست و محصولی را نمی‌فروشد. ترب یک سرویس جستجوی محصول است که کالاهای مختلف را به همراه لیست فروشگاه‌های اینترنتی که آن محصول را می‌فروشند، لیست می‌کند.

اینطوری مشتریان به راحتی می‌توانند قیمت و خدمات فروشگاه‌های مختلف را با هم مقایسه کنند و از بهترین فروشگاه خریدشان را انجام دهند. در ویدیو زیر توضیحات کاملی در مورد سرویس ترب و نحوه عملکرد آن دادیم که خیلی به دردتان می‌خورد.

معمولا مشتریان وقتی می‌خواهند کالایی را بخرند، ابتدا قیمت محصول را از چند فروشگاه چک می‌کنند تا بتوانند با قیمت مناسبی خریدشان را انجام دهند. سرویس‌هایی مثل ترب این کار را برای مشتریان راحت‌تر کرده‌اند. فقط کافیست محصول را در ترب سرچ کنند و قیمت فروشگاه‌های مختلف را یکجا ببینند. به همین راحتی مشتری می‌تواند فروشگاهی که مناسب است را برای خرید انتخاب کند.

برای مثال یک نمونه از محصولات برای‌تان توضیح می‌دهیم تا با نحوه کار ترب بیشتر آشنا شوید. من به عنوان مشتری قصد خرید گوشی آیفون 13 را دارم. ابتدا 2 یا 3 سایت مثل دیجیکالا و چند سایت دیگر را که می‌شناسم، نگاه می‌کنم. هر سایتی این محصول را با قیمت متفاوتی عرضه می‌کند. بدون شک ترجیح می‌دهم که این محصول را از فروشگاهی بخرم که قیمت پایین‌تری دارد، اما باید از کجا بدانم که کدام فروشگاه این محصول را با کمترین قیمت عرضه می‌کند؟

برای این کار کافیست وارد سایت ترب شوید و نام محصول را در قسمت مربوط به جستجو که در عکس زیر مشخص است وارد کنید.

موتور جستجوی ترب

بعد از این که محصول موردنظرتان را در ترب سرچ کردید، لیستی از انواع مختلف آن محصول که در ترب ثبت شده است را می‌بینید.

از این لیست کالایی که قصد خرید دارید را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. با کلیک روی یک محصول، وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن اطلاعاتی از کالا و یک لیست قیمت وجود دارد. همانطور که در عکس زیر می‌بینید، برای هر محصول یک بازه قیمتی نوشته شده است. این بازه قیمتی، کمترین و بیشترین قیمتی است که فروشگاه‌های اینترنتی مختلف روی این محصول گذاشته‌اند و دارند در سایت‌شان می‌فروشند.

در پایین نام محصول، لیست فروشگاه‌های اینترنتی که کالا را موجود دارند را می‌بینید. این لیست براساس قیمت محصول از کمترین به بیشترین قیمت مرتب شده است. یعنی سایتی که اول از همه و در بالاترین قسمت قرار گرفته است، این محصول را با کمترین قیمت می‌فروشد. پس در نتیجه شانس این که مشتریان از این فروشگاه خرید کنند هم بیشتر است. در ادامه وقتی که یک از این فروشگاه‌ها را انتخاب کردید، روی دکمه «خرید اینترنتی» که جلوی آن قرار دارد کلیک می‌کنید. با این کار وارد سایتی می‌شوید که این محصول را برای فروش گذاشته است. در نهایت هم از این سایت محصول موردنظرتان را با کمترین قیمت می‌خرید.

یکسری از مشتریان هستند که برای خرید یک محصول نام آن را در گوگل سرچ می‌کنند. در این حالت چون سایت ترب اعتبار و رتبه خوبی در گوگل دارد، جزو نتایج ابتدایی نشان داده می‌شود. به همین دلیل مشتریان زیادی وارد ترب می‌شوند.

حالا اگر سایت شما در ترب قرار گرفته باشد، به احتمال زیاد این دسته از مشتریان وارد سایت شما می‌شوند و خریدشان را از فروشگاه شما انجام می‌دهند. به جز این موارد، کاربران زیادی هستند که اپلیکیشن ترب را در گوشی نصب دارند و هر وقت بخواهند محصولی را بخرند، اول از همه قیمت آن را در ترب چک می‌کنند.

خلاصه این که با وجود ایجاد شدن تعداد زیادی سایت در اینترنت، پیدا کردن سایت مناسب برای مشتریان سخت‌تر شده است. به همین دلیل سرویس‌هایی مثل ترب کاربرد زیادی پیدا کرده‌اند و کار مشتریان برای خرید محصول راحت شده است. نتیجه این که همین الان که دارید این متن را می‌خوانید شاید صدها مشتری دست به نقد در ترب به دنبال محصولاتی هستند که شما هم آن را می‌فروشید.

خیلی از کسب و کارها برای جذب مشتری در ترب در حال رقابت هستند. مثلا در عکسی که از صفحه آیفون 13 نشان دادیم اختلاف قیمت فروشگاه  اول و فروشگاه دوم فقط 1000 تومان است. فروشگاه‌هایی که قیمت مناسب‌تری دارند، خیلی راحت در ابتدای لیست ترب قرار می‌گیرند و به همین راحتی تعداد زیادی مشتری از آن‌ها خرید می‌کنند.

قرار دادن فروشگاه اینترنتی در ترب باعث می‌شود که خیلی زود بتوانید مشتریان زیادی برای سایت‌تان جذب کنید و از همان روزهای اولی که سایت‌تان ساخته شده است، از آن به درآمد برسید. فروشگاه ساز پرتال برای راحتی کار شما یک افزونه اختصاصی طراحی کرده است که فقط با چند کلیک سایت‌تان را به موتور جستجوی ترب متصل می‌کند. در ویدیوهای بعدی نحوه ثبت نام در ترب و قرار دادن سایت در آن را توضیح دادیم.

02191003383 داخلی 2