💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

چطور نمایش Not Secure در کنار آدرس سایتم را رفع کنم؟

امنیت یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در اینترنت رعایت شود. اگر یک سایت اینترنتی ایمنی کافی را نداشته باشد، اطلاعات تمام کاربران آن در دست افراد سودجو می‌افتد. در سال‌های اخیر امنیت اینترنتی به شدت مورد توجه قرار گرفته است و تمام سایت‌های اینترنتی کوچک و بزرگ سعی می‌کنند تمام کارهای لازم برای افزایش امنیت سایت را انجام دهند.

در همین حال مرورگرها و دستگاه‌های متصل شونده به اینترنت هم تلاش می‌کنند امنیت اطلاعات کاربران خودشان را حفظ کنند. یکی از راه‌های افزایش سایت و اطلاعات کاربران، دریافت گواهی SSL است. SSL یک مسیر ارتباطی ایمن برای انتقال اطلاعات بین سایت و کاربر است. به زبان ساده اگر سایتی SSL داشته باشد، تمام اطلاعاتی که در سایت وارد می‌کنید به صورت رمزگذاری شده و امن به سرورهای سایت منتقل می‌شود. به همین دلیل در هنگام انتقال اطلاعات، امکان سرقت آن‌ها وجود نخواهد داشت.

به دلیل این که گواهی SSL تاثیر زیادی روی امنیت اطلاعات دارد، اکثر مرورگرها سایت‌های بدون این گواهی را با عبارت not secure نمایش می‌دهند. این عبارت معمولا در کنار آدرس سایت و در نوار بالای مرورگر نمایش داده می‌شود. در ویدیو زیر بیشتر در مورد این عبارت و نحوه رفع آن توضیح داده‌ایم.

نحوه رفع خطای Not Secure سایت

اگر می‌خواهید سایت‌تان بدون نمایش عبارت ناامن یا not secue باز شود، باید گواهی SSL تهیه کنید. این گواهی توسط بعضی از شرکت‌های امنیتی صادر می‌شود و باید این گواهی را از شرکت‌های معتبر بخرید. اگر از سایت ساز پرتال استفاده می‌کنید، ما به صورت رایگان گواهی SSL برای سایت‌تان تهیه می‌کنیم.

اگر هنوز گواهی SSL روی سایت شما فعال نشده است و در مرورگرتان عبارت not secure نمایش داده می‌شود، همین الان از قسمت پشتیبانی به بخش «تیکت‌های پشتیبانی شما» بروید و یک تیکت با موضوع «فعال سازی SSL سایت» برای تیم پشتیبانی پرتال بفرستید. در کمترین زمان ممکن گواهی SSL برای سایت شما تهیه می‌شود و دیگر عبارت ناامن در کنار آدرس سایت‌تان نمایش داده نمی‌شود.

02191003383 داخلی 2